Košarkaši Podrinja su u hali „Pinki“ u Sremskoj mitrovici ugostili lidera na tabeli Prve regionalne lige.

Pred utakmicu je bilo jasno da gost ima ulogu „Favorita“. Očekivalo se ipak da u lokalnom sremskom duelu domaćin pruži jači otpor gostujćem sastavu. Taj dobar otpor se sveo samo na prvu četvrtinu, a tu neračunajući poslednjih deset minuta igre kada je sve rezultatski bilo rešeno. U tih prvih deset minuta igre je rezultat bio, 19: 19. U drugoj, pa i trećoj četvrtini gost apsolutno dominantan. Sve je teklo po ritmu kapitena gosta Bocke. Njegove trojke, asistencije ka saigračima su lomile otpor rivala. Druga četvrtina je završena sa rezultatom 12: 28, a treća sa 13: 21. Već pomenutu četvrtu deonicu Podrinje dobija sa 22: 17. Nedovoljno da se popravi utisak za konačnih, 66: 85.

Sremska Mitrovica, hala „Pinki“, gledalaca oko 100. Sudije: Šćopić i Hric.

Podrinje – Železničar 66: 85
19: 19, 12: 28, 13: 21, 22: 17

Podrinje: Milošević 2, Milutinović 5, Marković 6, Đorđić 2, Andrić 4, Ivanović 34, Knezević 6, Boljkovac 5.
Trener: Miloš Paravinić

Železničar: Bocka 15, Turčinović 2, Trajković 8, Petković 5, Stević 23, Miljković 11, Mudrić 3, Rudić 7, Mandić 9, Pešut 2.
Trener: Vladimir Jojić

Author

Ostavite odgovor