ŽRK Železničar - ŽRK Jagodina

Inđijska hala sportova je bila domaćin derbija Super lige Srbije. Na terenu za igru su bile šampionke i vicešampionke u ženskom rukometu.

Kada se cela jedna utakmica zbije u samo pet minuta i kada se prospe već viđena pobeda, tada ostaje gorak ukus, ono bar kod ljubitelja rukometa iz Inđije. Železničar je bio dominantan rival i pored nešto lošijeg otvaranja utakmice. Vodile su pulenke trenera Vlade Šimičića sve vreme i gradile sigurnu pobedu. U 55.minutu je na semaforu bilo 24: 19 i sve je bilo spremno za trijumf vicešampionki, Železničara. Od tog minuta više nesvakidašnjih dešavanja vezanih za igru „Želje“ i prednost se topila. Na kraju gošće igraju zadnja dva minuta sa igračicom više na terenu i kažnjavaju neodlučnost. Stižu do poravnanja rezultata, a tajm aut domaći strateg traži na osam sekundi pred kraj meča. Ispostavilo se dovoljno za napad i sedmerac. Sa sedam metara nije bila precizna Dunja Tabak i bod je otputovao u Jagodinu.

Mnogo grešaka su uticale na kraju da na semaforu bude rezultat 24: 24. Bod koji Jagodini garantuje prednost domaćinstva u play offu koji se polako bliži.

Tamara Kocić i Una Obrenović sa po šest golova su bile najbolje u domaćem timu. Kod gošći je to bila Srna Sukur sa sedam golova. Igračica meča je bila golmanka Jagodine, Marija Simić

Železničar – Jagodina 24: 24 (14: 10)

Inđija, hala sportova, gledalaca oko 500. Sudije: Zdravko Crnjanski i Milenko Alimpić iz Bačke palanke, delegatkinja: Branka Marić iz Pančeva. Isključenja: Železničar: 12’, Jagodina: 8’. Sedmerci: Železničar: 6/4, Jagodina: 5/4.

Železničar: Čavrić, Vujnović, Novaković, Obrenović 6, Tabak 5, Avramović, Lovrić 2, Kovačić 1, Kocić 6, Otašević, Činku, Ignjatović, Jovanović, Bakša 2, Agbaba 2, Vasiljković (K).
Trener; Vlada Šimičić

Jagodina: Radivojević, Adžić (K) 3, Mitrović 1, Simatović 6, Petrić 1, Sukur 7, Kojić 2, Gugač 2, Fajfrić, Simić, Marković, Racković 1, Đurašinović, Anđušić 1, Petrić.
Trener: Dragan Markov
Igračica utakmice: Marija Simić – Jagodina