SC Master Zemun

Odbojkaši Partizana Efbet poveli su sa 2: 0 u finalnoj seriji plej-ofa Banka Poštanska štedionica Superlige.

Crno-beli su večeras, u SC „Master“, još jednom savladali ekipu Vojvodine sa 3: 1, po setovima 25:18, 17:25, 25:16 i 25:20. Beograđani su potvrdili brejk koji su napravili pre tri dana i već u utorak će imati prvu priliku da osvoje triplu krunu.  Predvodio je Milija Mrdak Partizan do pobede sa 20 poena, a pratio ga je Danijel Gruveus sa 18. U protivničkoj ekipi najviše su se istakli Radoslav Parapunov sa 14 i Petar Кrsmanović sa 12 poena. Кao što se i očekivalo, obe ekipe ušle su maksimalno u ovaj duel. Izjednačena igra se vodila, ali su izabranici Bojana Janića sjajnom blok igrom, a još boljim servisima stekli prednost. Pokušavao je strateg Vojvodine, Slobodan Boškan, izmenama da dođe do dobitne kombinacije, ali koncentrisani su bili crno-beli do same završnice. Došli su do velikih sedam set lopti, a zatim je iskusni Novica Bjelica poenom iz napada stavio tačku na prvi period igre. -25:18

Još jednom smo imali izjednačenu igru na startu drugog seta. Stekla je Vojvodina minimalnu prednost sa dva uzastopna bloka, ali je ubrzo Mrdak poravnao opet rezultat svojim napadima. Međutim, predvodio je Кrsmanović svoj tim do novog vođstva (14:11), što je bio znak za Janića da zatraži tajm-aut. Nije to poremetilo Novosađane koji su nastavili sa dobrom igrom. Raslo je vođstvo gostujućeg tima, a zaslužan za to je bio tandem Buculjević-Кrsmanović. Na kraju sa 25:17 Vojvodina je izjednačila na 1:1.

Treći period bio je u znaku Partizana. Samo do 5:5 je bio egal rezultat, a onda je usledila prva serija poena koja donela crno-belima vođstvo. U nastavku su domaći ređali poene iz svih elemenata, a na semaforu je bilo 20:11. Nisu dopustili odbojkaši Partizana da se desi bilo kakvo iznenađenje. Mirno su priveli set kraju i sa 25:16 došli na korak od bitne pobede.

Nastavila je četa Bojana Janića predvođena svojim navijačima sa dobrom igrom i na samom startu stekla prednost od tri poena. Ipak, sa druge strane je aktuelni šampion koji je već dokazao da se nikad ne predaje. Izjednačio je rezultat, a zatim smo gledali poen za poen igru. Pri rezultatu 14:14 stao je na servis liniju Aleksa Batak koji je poremetio prijem Novosađana, a samim tim su se desile i dve greške gostiju, što je donelo minimalnu prednost crno-belima. Odlučni su bili da završe utakmicu u ovom periodu, održavali su vođstvo sve do samog kraja i tako došli do četiri meč lopte. Odmah su prvu i realizovali, ovog puta Tadić je osvojio poslednji poen za svoj tim i novu pobedu.