Košarkaši inđijskog Železničara i Svetog Đorđa su priredili inđijskoj publici pravi rezultatski „triler“.
Bio je to meč u kom se rezultat često lomio na semaforu, da bi u samoj završnici sve teklo po taktovima i komandi trenera domaćina Jojića. U prvoj četvrtini poprilično sigurna igra Železničara. Novak Mišković je prednjačio u timu domaćina sa svojom borbenošću, ali i zavidnim učinkom ispod koša gosta. Tu deonici domaćin dobija sa 21: 15. U drugoj četvrtini gost bolji. Popravili su učinak gostujući igrači, a posebno atraktivan je bio Marko Tomić. Dueli Tomića i Miškovića na centarskoj poziciji nikoga nisu ostavljali ravnodušnim. Na poluvreme su timovi otišli sa polovičnim učinkom. 37: 37.
Treću deonicu gost otvara sa dve trojke i poenima iz igre i brzo su stigli na osam poena prednosti. Ovo kao da ih je uspavalo. Borbenost, ali i efikasnost Železničara se popravlja i oni iz minus osam odlaze na kraju treće deonice sa plus osam poena prednosti. Gost iz Žitišta se od ovog preokreta nije do kraja oporavio i Železničar dobija meč sa 20.poena razlike, 80: 60. Gledajući meč u celini, čini se previsoka pobeda domaćina i neshvatljiv pad u igri gosta u poslednjih 15 minuta utamice. Pobeda važna i iz drugog pogleda jer Železničar sada ima i bolji međusobni skor. U Žitištu su poraženi sa rezultatom, 80: 73.
Inđija. Hala sportova, gledalaca oko 250. Sudije: Kajtazi i Uzelac, delegat: Svilar svi iz Sombora.
Železničar – Sveti Đorđe 80: 60
21:15, 16:22, 24:16, 19: 7
Železničar: Mudrić, Pešut, Kosjer, Petrović 19, Opačić, Ćirić, Mišković 21, Vesković 11, Nikolić 4, Pavelić 7, Kalanj 6, Milivojević 3.
Sveti Đorđe: Gligorin, Lazendić, Đokić 14, Roknić, Stanić 8, Tomić 17, Dobranić 4, Janković, Stanković 4, Grujić 13.
