Rukometašice inđijskog Železničara su zabeležile drugu vezanu pobedu posle reprezentativne pauze u takmičenju Arkus lige.

Posle trijumfa nad ekipom Bora na red je stigla i utakmica protiv kragujevačkog Radničkog. Bio je to stari sportski rival i tim koji je svojevremeno osvajao šampionsku titulu prvaka Srbije. Očekivala se neizvesna utakmica, a to se sve i pretočilo na teren za igru. Domaći sastav oslabljen neigranjem Dunje Tabak koja je u meču sa Borom zaradila naprsnuće rebara i biće otsutna u ovom delu sezone.

A na terenu za igru je prosto prštalo od čestih rezultatskih promena, sjajnih odbrana golmanki i velikim brojem promašaja takozvanih „zicer“ prilika za gol. Na samom startu utakmice Kragujevčanke vode, da bi domaći sastav imao prvo vođstvo u šestom minutu, 3: 2. U Nastavku Železničar stiže i do 12: 9, pa 14: 11, ali ni to nije bilo dovoljno da prvi deo meča reši u svoju korist. Brojne grešeke u napadu, brzopletost i rezultat posle 30.minuta igre je bio, 14: 15. U drugom poluvremenu rezultatska klackalica sve do 47.minuta, 25: 25. Železničar kao u transu postiže tri gola za redom. Drži sada tu pristojnu prednost sve do 57.minuta meča, 33: 30. I tada, kao u prvom delu utakmice nastaje drama. Kragujevčanke opet obilato koriste greške domaćeg tima i stižu u poslednjem minutu do 33: 33. Poslednji napad ima Železničar, koji je uspeo da iznudi sedmerac. Odgovornost je uzela Una Obrenović koja vara golmanku gostiju, 34: 33. Gošće imaju nekoliko sekundi za poravnanje rezultata, ali je usledio nerezonski šut sa gotovo polovine terena, visoko preko gola kapitenke domaćina Vasiljkovićke i slavlje šampoionki je moglo da počne.

Železničar – Radnički 34: 33 (14: 15)

Inđija. Hala sportova, gledalaca oko 300. sudije: Dušan Cvetković i Igor Nikolić iz Leskovca, delegatkinja: Svetlana Obućina iz Beograda. Sedmerci: Železničar 6/5, Radnički: 7/6. Isključenja: Železničar: 6′, Radnički: 12′.

Železničar: Žak, Čavrić 4, Obrenović 12, Medić, Avramović 3, Todorović 1, Lovrić 2, Kovačić, Paunić 4, Žakula, Cvijetinović 4, Činku, Ignjatović 4, Jovanović, Vasiljković (K), Tešić.
Trener: Vlada Šimičić

Radnički: Pojužina, Dragićević, Veličković 11, Belošević 1, Pidro, Inđić 9, Ksenija Petrović (K) 6, Vasović, Bjelak 3, Bogunović 3, Ranković, Tamara Petrović , Kostić, Andrić, Milosavljević.
Trener: Bojan Milentijević
Igračica utakmice: Una Obrenović Železničar Inđija