Čudan tok imala je protekla sezona Sremske lige za Fudbalski klub Železničar iz Inđije. Dugo se borio za titulu sa rumskim Slovenom.

Priliku da izbori plasman u Vojvođansku ligu – Jug nije iskoristio ni kroz utakmice baraža sa Šajkašem iz Кovilja.

Ognjen Bandulaja, predsednik Železničara uvek je dostupan za razgovor.

Sezonu iza nas u rezultatskom smislu ocenio bih kao nepuspešnu – kaže Bandulaja – Ipak, to je površo gledanje na samo prvenstvo. Prošle godine, 12. jula, kada smo se okupili, kao primarni cilj postavljen je plasman u vipi rang. Do njega nismo dopli spletom raznih okolnosti. Ali, ostaje činjenica da je klub osvojio rekordan broj bodova. U prolećnom delu sezone 14 pobeda „čistih kao suza“ i samo jedan poraz! Ispostavilo se da je taj poraz, kod kuće od Slovena, bio koban za naš klub. Na žalost, moramo da konstatujemo da je posle tog 23 kola, prvenstvo ušlo u fazu kada se može reći da su stvari izašle iz okvira sportskog. Do tog kola Sremska liga je bila regularna i takmičenje za primer! Ono na šta možemo da budemo ponosni je profesionalan odnos naših igrača tokom cele sezone. Marljivo i pošteno su radili, četiri puta nedeljno. Odaziv treninzima bio je više nego zadovoljavajući. Stvorili su porodičnu atmosferu i „hemiju“, kakva se retko viđa. Tokom čitave sezone klub je pokazao da je organizaciono izrastao u ozbiljan klub, koji je postavio visoke standarde i u vezi igračkog kadra, načina kako se trenira.., Železničar će „tim stazama“ nastaviti i u sledećoj sezoni. Ono što obećavamo svima kojima je plavo . bela boja u srcu, da ćemo biti još bolji i snažniji. Pouke su izvučene i sem osnovnog postulata bitasanja našeg kluba, ističemo da nećemo biti učesnici nikakvih nečasnih radnji. Po „Donkihotovskog odnosu“ prema svemu, bili smo i bićemo prepoznatljivi.

Prekinuta je saradnja sa šefom stručnog štaba Deanom Кatarićem i njegovim pomoćnikom Nikolom Кovačevićem.

Sa žaljenjem moramo da konstatujem da smo se posle dve i po godine rastali s trenerima – nastavlja Bandulaja – Sjajni ljudi, fakultetski obrazovani, do krajnjih granica radni. Sigurni smo da je ozbiljna perskektiva ispeed njih. Oim putem se još jedniom zahvaljujemo što su učinili za naš klub. Izbor novog šefa stručnog štaba zavisiće u mnogome od ranga takmičenja u kojem će Železničar sledeće jeseni igrati. Ono u šta smo sigurni: sportska javnost će biti prijatno iznenađena.

Početak priprema Fudbalskog kluba Železničar predviđen je za 11. jul.

By Živko Radivojević

Živko Radivojević je dugogodišnji uspešni saradnik, autor, mnogih pisanih dela na stranicama Sportin.biz-a. Praktično jedan od osnivača ovog web portala. Sa posebnom pažnjom prati sva dešavanja u Sremu, ali i šire. Njegovi tekstovi o boćanju i bowlingu su praktično jedinstveni u Srbiji. Time je njegov doprinos na razvoju ovih sportova nemerljiv.

Ostavite odgovor