Izuzetno vredni bodovi Hajduka 1932 u borbi za opstanak. Domaći fudbaleri su došli u vođstvo u 22. minuti, posle velikog kiksa odbrane Rudara: Milutinović je „poklon loptu“ rutinski plasirao u mrežu pored nemoćnog golmana Gvoke.

Dominacija Hajduka 1932 nastavljena je u drugom poluvremenu. Jednostavno, njegovi fudbaleri su bili fizički spremniji i jedino je pitanje bilo koliko će ubedljiva pobeda biti. Posebno je bio efektan pogodak Nikolića u 58. minutu za 4:0: odličan lob udarac sa oko 22 metra. Pored dva gola, Nikolić je u 70. minuti propustio stoprocentnu priliku da se još jednom upiše u listu strelaca , kada je izbio sam ispred Gvoke. S druge strane, u 70. minutu Višnjovski je imao priliku da smanji vođstvo domaćiona, ali, njegov šut nije bio dovoljno precizan.

ŠIMANOVCI. Igralište Hajduka 1932. Gledalaca: 150. Sudija: Vladimir Blažon (Ruma). Pomoćnici: Stefan Mušicki (Ruma) i Ivan Jovanović (Ljubovija). Delergat: Jovica Skorupan (Ruma). Strelci: 1:0 Milutinović u 22, 2:0 Čavić u 52, 3:0 Beraković u 54, 4:0 Nikolić u 58, 5:0 Nikoliću 82 minutu. Žuti kartoni: Lučić (Hajduk 1932), Rakići Dragojević (Ruma).

HAJDUK 1932: Uzelac, Tomić (od 61. Milovanović) , Beraković, Vasiljević, Petrović, Savić (od 46. Vračević), Milutinović (od 46. Čavić), Vidakov, Predragović, Nikolić, Lučić (od 56. Lalić).

RUDAR: M. Gvoka, Ninković, Rakić (od 46. Trivunčić), Vuletić, Vidović, Lužajić, Višnjovski (od 80. N. Gvoka), Dragojević, Gerbec, Bogdanov, Rutić (od 71. Jovanović).
Igrač utakmice: Nikola Nikolić.