Sremskomitrovački fudbalski prvoligaš je ugostio na stadionu Mitrosa opštinskog četvrtoligaškog rivala Hajduk iz Divoša.

Fudbaleri Radničkog pretrpeli su poraz od ekipe Hajduka iz Divoša. Slavili su Divošani pogotkom Tomislava Trebovca koji je već u prvih nekoliko minuta postavio konačan rezultat 0: 1.

Dok su gosti tek startovali sa pripremama iza Mitrovčana je napornih dvadesetak dana priprema, što se donekle i videlo na terenu. Utakmica nije bila posebno zanimljiva za publiku, ali je predstavljala dobar trening za oba tima.

Domaćin je nastupio sa dve potpuno različite postave u dva poluvremena, šansu da se dokažu su dobili svi igrači koji se trenutno nalaze na probi u Radničkom, dok su nosioci igre iz jesenjeg dela danas odmarali.

Susreta je rešio nekadašnji fudbaler Radničkog, Trebovac koji je posle jednog lošeg prijema vezista Radničkog došao u posed lopte i sjajnim solo prodorom zatresao mrežu Šegavca. Još nekoliko akcija je usledilo oba tima, međutim ništa vredno pomena, jer ni jedna nije realizovana pogotkom. Sve u svemu, utakmica je obilovala trčanjem, a sasvim sigurno i je poslužila i šefovima stručnih štabova da procene bolje trenutnu fizičku spremu svojih igrača.

Radnički SM – Hajduk Divoš, foto: DT

Radnički (SM) – Hajduk (Divoš) 0:1 (0:1)

Sremska Mitrovica, Stadion FК Mitros – 100 gledalaca. Sudija: Saša Ranisavić, pomoćnici: Miloš Negovanović i Rajko Bodirogić. Strelac: Trebovac 9′ – Hajduk.

Radnički: Šegavac, Ilić, Protić, Mitrović, Vidić, Jevremović, Milić, Rašić, Dimitrić, Sila, Križan.
Drugo poluvreme. Šegavac, Gajić, Nešković, Lovre, Josimov, Dong Li, Matković, Vukanović, Perošević, Đokić, Kežman, Matins.
Trener: Dejan Nikolić

Hajduk: Trkulja, Delić, Nikolić, Martinović, Tomić, Halilović, Simić, Bogdan, Cvijić, Trebovac, Savićević
Drugo poluvreme: Rakić, Simić, Savinović, Sovilj, Simeunović, Vukobratović, Šućak, Živković, Lazić, Perović, Atić, Stevanović i Gavrić.
Trener: Dragan Milošević