Inđijska hala sportova je bila domaćin vojvođanskom košarkaškom trećeligaškom derbiju.
Železničar je u tom meču bio domaćin jedinoj neporaženoj ekipi u dosadašnjem delu takmičenja i timu koji je u prošloj sezoni bio među srpskim drugoligašima.
Sam Železničar je bio lišen usluga svog kapitena Igora Markovića i to se videlo na terenu za igru. Marković još nije spreman za igru između dva koša, a njegov povratak je još uvek neizvestan.
Vrbašani su tokom utakmice uglavnom bili ti koji su diktirali rezultat na semaforu, ali ta prednost nije bila ni jednom sa dvocifrenom razlikom. Na kraju meča Železničar stiže i do vođstva, 70: 69, ali tu praktično i staje. Brzo izgubljene lopte i gost je to umeo obilato da naplati.
Posle ovog sada već trećeg poraza, Železničar je praktično izgubio bitku za drugoligašku scenu, a pred Vrbasom je tek taj cilj na vidiku. Ipak stiče se utisak da je to „tanka“ nit na tom putu.
Inđija. Hala sportova, gledalaca oko 100. Sudije: Lalović i Putić oba iz Pančeva, delegat: Mihajlović iz Opova.
Železničar – Vrbas 71: 77
18: 18, 16: 21, 23: 21, 14: 17
Železničar: Lalević 14, Kosjer, Petrović 3, Lalić 18, Marjanović 2, Stojšić 9, Bulatović 5, Pešut, Drljača 4, Đumić 16, Kalanj, Divjak.
Vrbas: Femić, Kovačevski, Vasić, Kustudić, Radinović 19, Radović, Petrović 21, Blagojević 5, Marinković 8, Radenović 8, Laković, Kaplarević 16.
