Vrbas - arhiva

Minulog vikenda nastavljena su prvenstva četrvtoligaša širom pokrajine, i sto dana mirovanja fudbalske buba-mare prekinuto je odigravanjem osamnaestog kola u sve tri lige.

Glavne karakteristike prvog kola prolećnog dela prvenstva na vojvođanskom severu su slaba efikasnost i velika nedisciplina aktera na devet odigranih utakmica. Šest pobeda ekipa domaćina, jedan nerešen rezultat, i dva trijumfa gostujućih timova, uz 21 postignuti gol, ili 2,3 po jednom meču, su cifre koje su obeležile start nove sezone. Ovim brojevima dodajemo i jednu cifru od osam pokazanih crvenih kartona , što je rekord u jednom kolu, i uz sve pokazane žute, a i njih je bilo u proseku preko 4 na jednom meču, onda se svi sa pravom možemo da konstatujemo da je dugoočekivani početak sezone protekao u nervoznoj igri aktera.

Vodeće ekipe sa vrha tabele, takozvani favoriti u prvom kolu, zabeležili su pobede sa minimalnom razlikom od jednog gola, tako da je poredak od jeseni ostao isti. Vodeća Vojvodina iz bačkog Gradišta je na gostovanju u Novom Kneževcu došla do tri boda tek u finišu meča. Obilić je poveo golom Vukovića u 47, Đekić je izjednačio u 64, a Ilić je obezbedio pobedu u 90. Drugi sa tabele, ekipa Bajše je golom Šavije u 20 minuti bila bolja od dobrog Tavankuta, a Tekstilac iz Odžaka je tek u nastavku slomio otpor domaće Bačke u Pačiru. Strelac pobedonosnog gola vrednog tri boda je Pavlović. Ubedljivi i sigurni u ovom kolu su bili fudbaleri Mladosti iz Turije koji su sa 3:0 savladali Krila Krajine iz Bačke Palanke. Na ovom meču su dvojica fudbalera gostiju pre vremena otišla u svlačionicu jer su zaradili crvene kartone. Najviše golova je palo u Lovćencu, gde je domaći Njegoš sa 3:2 savladao Mladost iz Bačkog Petrovca. Domaćin je poveo u 42 minutu, a gost izjednačio u 51, i poveo u 57, da bi osam minuta kasnije Njgoš poravnao , i posle dva minuta iz penala obezbedio pobedu. Identičan rezultat sa pet postignutih golova bio je i u Gajdobri, gde je svoj treći poraz doživela Mladost iz Apatina. Minimalac je bio dovoljan i fudbalerima Crvenke, koji su golom Babića savladali Srbobran u malom derbiju sa dna tabele. Nove bodove za gužvu na začelju osvojili su i fudbaleri Vrbasa, koji su na svom stadionu savladali somborski Radnički sa 2:0. Uprkos porazu gosti iz Sombora su prikazali borbenu igru, a s obzirom da su na meč došli sa potpuno izmenjenim sastavom u odnosu na minulu jesen, i bez dobro odrađenih priprema, jer im je uskraćeno da treniraju na svom terenu Gradskog stadiona, moraju se pomiriti sa postignutim .I na ovom meču sudijska beležnica je bila tesna za sva imena koja su se našla u njoj. Interesantno je da su opomene ( čak 7 žutih) uglavnom izrečene za verbalne duele sa sudijom Miodragom Rakićem iz Apatina,a najžešći je bio sa kapitenom gostiju Lučićem, koji je pod tuševe otišao u 89 minuti. Meč u Tovariševu završen je nerešeno , bez golova, ali će ostati upamćen po pokazanim crvenim kartonima. Čak petorica fudbalera, dva domaća, i tri gosta, nisu dočekali poslednji zvižduk na terenu sudije Ljubiše Berenjija iz Subotice jer su pre vremena morali u svlačionice.

Vojvodina Bačko Gradište

Na tabeli Vojvodina (BG) i Bajša imaju 41 bod, a tri manje ima Tekstilac. Mladost iz Turije je četvrta sa 35, a na začelju Vrbas i Crvenka imaju po 18, bod manje Srbobran, Obilić je predposlednji sa 13, a na zadnjem mestu je Vojvodina iz Tovariševa sa 7.

Vojvodina – Tovariševo tim 2020

Narednog vikenda Mladost u Turiji dočekuje Obilić, Njegoš putuje u Bačku Palanku Krilima Krajine. A Mladost iz Bačkog Petrovca dočekuje Bačku iz Pačira. U Odžacima Tekstilac će ugostiti Hercegovca iz Gajdobre, a Mladost u Apatinu Bajšu. Poslednja Vojvodina putuje u Tavankut, Vrbas u Čelarevo , a prva Vojvodina na noge Srbobranu. Po svemu sudeći somborci će domaćini biti Crvenki u Bačkom Brestovcu, jer će spor oko upotrebe terena potrajati.