ŽAK - Radnički - detalj

Poslednju utakmicu u pripremnom periodu pred nastavak prvenstva odigrala su dva gradska rivala na igralištu kraj železničke pruge u Somboru.

Domaći ŽAK, član Područne Lige Sombor, ugostio je nešto starijeg komšiju sa drugog dela grada, ekipu somborskog Radničkog, člana Vojvođanske Lige Sever, u generalki , i naneo mu poraz, rezultatom 3:0 (1:0).

Oba su tima izvela trenutno svoje najbolje sastave u nameri da se isproba najbolja jedanaestorica , koja bi već naredne subote počela borbu za bodove sa svojim protivnicima. Pojačani železničari , u čije su redove stigla nekolicina novih igrača tokom zimskog prelaznog roka, predstavili su novi tim sa kojim će krenuti narednog vikenda na istom igralištu, i dočekati gračaki Borac, i u ovom susretu ostavili su solidan utisak. Sa druge strane, oslabljeni crveno-beli, čije su redove tokom zime napustila šestorica igtrača, nisu mogli ozbiljnije da se suprostave svom gradskom rivalu. Doduše prvih 45 minuta susreta igralo se najviše na sredini terena sa retkim, iole ozbiljnijim akcijama, i na jednoj i na drugoj strani, a jedini gol u tom delu igre pao je u poslednjim sekundama pred odlazak na odmor iz proigrane akcije u kojoj su učestvovala tri igrača domaćina, a poslednji sa loptom bio je strelac Vulin.

Već u drugoj minuti nastavka, Čivčić je iskoristio nesmotrenost svojih čuvara, i neometan savladao Vezmara za 2:0. Tačku na rezultat postavio je Jovanović 14 minuta pre kraja. Ovom pobedom domaćin može biti zadovoljan, a gostu poraz šalje opomenu da nešto treba da se menja, jer prvi protivnik u prvenstvu je ekipa Vrbasa na njihovom terenu kod Šlajza , a s obzirom da se nalaze u zoni ispadanja, somborcima će prvo gostovanje biti veoma teško sa ovakim pristupom igri. Ovaj meč će ostati upamćen I po tome što se drugo poluvreme igralo pod novim svetlima reflektora, koji baš i nisu u potpunosti odgovarali akterima,sudijama, a ni stručnim štabovima sa klupe, pa su svi jedva čekali poslednji zvižduk sudije Nemanje Malbašića iz Sombora.