Inđija - Omladinac NB derbi, foto: Anđelko Belić

Inđijska hala sportova je bila u subotu domaćin derbija Prve lige Srbije. Sastali su se komšijski sastavi Inđije i Omladinca iz Novih banovaca.

Gostujući sastav je praktično razvojni tim superligaša Jedinstva iz Stare pazove. To je vrlo mlada i talentovana ekipa koja ima sve preduslove i da nastupa u srpskoj eliti. U prvom duelu ove dve ekipe na startu takmičenja Inđija je tada kao gost pobedila sa rezultatom, 3: 2. Za Omladinac je to ujedno bio i jedini poraz jeseni iza nas.

U takvim preduslovima dva tima su igrala sa puno motiva. Odbojkašice su na terenu pokazale puno toga što pleni publiku, a Omladinac je dobio prvi set, 20: 25. Sve je funkcionisalo na visokom nivou kod gošći. Bile su u konstantnom vođstvu, a domaći tim je retko uspevao da stigne do poravnanja rezultata.

Drugi set i sasvim druga priča na terenu. Sada je kod domaćih odbojkašica proradio blok, prijem lopte, organizacija napada i to se pokazivalo i na semaforu. Uzalud je trener gošći pokušavao da sa minutom odmora pomogne svom timu. Već kod rezultata 12: 6 je potrošio i drugu pauzu namenjenu u te svrhe. Do kraja seta sigurna igra domaćeg tima i brzo je bilo, 25: 17.

Treći set je pokazao da su gošće vidno pale posle dešavanja u predhodnom setu. Lako Inđinčanke prave visoku prednost. Do kraja istog sve im je išlo na ruku i set je završen sa rezultatom, 25: 9.

U četvrtom setu se očekivala pozitivnija reakcija Omladinca. Ponovo su gošće poletne, proradio je prijem, pa se tas na vagi u rezultatskom smislu okrenuo ka njima. Vodile su gošće do rezultata, 14: 18. Tu neshvatljivo staju gošće. Sa druge strane servis Ivane Ljubičić je proradio i ekipa domaćina beleži rezultatski preokret, 8: 0. Od sigurnih gubitnica, poletele su domaće odbojkašica ka pobedi vrednoj tri boda. U tome i uspevaju i koriste treću set i meč loptu za rezultat, 25: 20.

Tako su gošće poražene po drugi put od svojih komšinica, a po završetku meča u domaćem timu eksplozija zadovoljstva. I na kraju moramo pomenuti sudijski par, Predraga i Aleksandru Balandžić. Perfektni, bez greške, a radi se u vrlo iskusnom sudijskom paru. Za derbi pravi izbor.

Inđija – Omladinac 3: 1 (20: 25, 25: 17, 25: 9 i 25: 20)

Inđija, hala sportova, gledalaca oko 30. Sudije: Predrag i Aleksandra Balandžić, delegat: Dejan Jovičić svi iz Beograda.

Inđija: Barnak, Isailović, Ljubičić, Kompirović, Obrenović (K), Radmilović, Katić (L-1),
klupa: Kalinić, Puškarić, Janjušević, Mrđan, Jovanović, Kovačević, Valjarević. Ivanović (L-2).
Trener: Nikola Jerković

Omladinac: Vajagić, Lakićević, Simeunović, Šućurović, Zelenović, Marinković, Keser (L-1),
klupa: Milenković, Tepavac, Kukilo, Božić (K), Punišić (L-2).
Trener: Marko Nikolić