Hala Milenijum Vršac

Večeras su odigrane utakmice 23.kola Košarkaške lige Srbije.

Derbi začelja je odigran u vršačkoj hali Milenijum pred 200 gledalaca. Košarkaši Vršca su ubedljivo savladali ekipu Dunava, 95: 75. „Alasi“ su potpuno razočarali u ovoj utakmici posle dve vezane pobede. Po četvrtinama je bilo: 30: 12, 26: 27, 28: 15 i 11: 21.

Gabrijel je sa 28 poena bio najefikasniji u domaćem timu, dok je kod gosta to bio Vuk Malidžan sa 20 poena. Sudije: Ilija Belošević, Aleksandar Milojević, Petar Pešić.

Hala „Pendrik“ Novi Pazar

Druga utakmica večeri je bila i derbi kola. Hala Pendrik u Novom pazaru je primila 500 gledalaca koji su ispratili dešavanja na utakmicu Novog pazara i užičke Slobode. Pazarci su uspeli da zaustave sjajnu seriju Slobode pobedivši sa rezultatom 94: 82. Po četvrtinama je bilo: 14: 19, 35: 19, 27: 25 i 18: 19.

Aleksandar Todorović je bio najprecizniji u domaćem timu sa 17 poena. Kod Užičana je to bio Dimitrije Nikolić sa 20 poena.

Sudije: Branislav Mrdak, Radoš Arsenijević, Nemanja Ninković.

Hala Mega Factoty, foto: Mega Bemax

Hala sportova Mega Factory je bila domaćin duela OKK Beograda i zemunske Mladosti. Prestonički derbi je odigran pred 230 gledalaca uz prisustvo kamera TV Arene sport. OKK je na kraju bio vrlo ubedljiv za pobedu, 103: 75. Po četvrtinama je bilo: 26: 24, 22: 21, 29: 20, 26: 10.

Mladen Vujić je sa 17 poena bio najprecizniji „klonfer“. Kod Zemunaca je to bio Matija Belić sa 21.poenom.

Sudije: Milivoje Jovčić, Uroš Obrknežević, Ljubomir Marković.

Hala Valjevo detalj

Valjevska hala sportova 15.septembar je bila poprište drugog derbija začelja ove večeri. Metalac je za rivala imao pančevački Tamiš. U teškoj utakmici Metalac je ostvario vrlo važnu pobedu sa rezulztatom 76: 71. Po četvrtinama je bilo: 22: 23, 22: 19, 17: 13 i 15: 16.

Toma Vasiljević je sa 17 poena bio najbolji u ekipi Metalca. Kod Pančevaca je to bio Derrick sa 28 poena.

Sudije: Marko Juras, Marko Pecelj, Nikola Miloradović.

SC Kolubara Lazarevac

U lazarevačkoj hali sportova pred oko 1.000 gledalaca su igrali košarkaši Kolubare i čačanskog Borca. Čačani na kraju opravdavaju ulogu favorita meča, 64: 81. Po četvrtinama je bilo: 13: 18, 16: 18, 9: 20 i 26: 25.

Mayers je sa 16 poena bio najbolji u sastavu Kolubare, dok je kod Borca to bio Dušan Miletić sa 18 poena.

SPC „Vojvodina“ Novi Sad

Novosadska Vojvodina se polako oprašta od elitne košarkaške scene. U SPC Vojvodina se okupilo tek 100 gledalaca koji su ispratili meč Vojvodine i Dynamica. Gost ubedljiv protiv nemotivisanog domaćina, 65: 95. Po četvrtinama je bilo: 15: 19, 16: 17, 19: 34 i 15: 25.

Andrija Simonović je sa 20 poena bio najbolji u sastavu Vojvodine. Kod Beograđana je to bio Bojan Tomašević sa 17 poena.

Sudije: Siniša Prpa, Duško Sedlar, Stefan Ćalić.

Sutra se igra i poslednja utakmica kola u Aleksincu. Napredak će za protivnika imati ekipu Zlatibora.