Slobodan Popović – Sore je dugogodišnji sportski radnik koji je sada prvi čovek Opštinskog fudbalskog saveza Ruma.

Popularni „Sore“ je prošao praktično kroz sve fudbalske selekcije od aktera na teranu kao igrač, potom je kopačke fudbalera zamenio sa sudijskim. Upravo na tom položaju ga najviše i pamti šira fudbalska javnost. Bio je Sore dugi niz godina primer za kojim je trebalo ići. Za svakog novog fudbalskog sudiju u Sremu je to ponekad bio i nepremostiv zadatak. Posle sjajne karijere i u ovoj ulozi dugo je radio u matičnom klubu, da bi u posledenjim godinama preuzeo ulogu i prvog čoveka fudbalske organizacije rumske opštine.

Naravno, predsednik je bio i najbolji sagovornik koji je sagledao godinu iza nas, koja se mora smatrazti uspešnom u celini. On ima sledeće viđenje,

Zaista sam zadovolja sa rezultatima u odnosu na prošlu 2018.godinu. Mislim da građani Rume zaslužuju da imaju priliku da gledaju trećeligaški fudbal. Na jednom sada zaista velelepnom terenu, sa pokrivenim tribinama. Naravno svega toga ne bi bilo da nije bilo pomoći od lokalne samouprave. Koja je zaista mnogo uložila na stadion 1.Maja. Ne samo tribine, nego je i upravna zgrada dobila jedan velelepni izgled. Nadam se da će Uprava 1.Maja, a koliko imam neka saznanja, uspeti da prebrodi ovu trenutnu krizu. Jer oni su u 15 kola, izvojevali pet pobeda i deset poraza. Koliko sam obavešten, oni već rada na tome da se pojačaju i da u prvenstvu imaju kvalitetnu ekipu. Koja bi uspela da obezbedi opstanak. Netreba zaboraviti, da sve novajlije u bilo kom stepenu takmičenja imaju prevashodni cilj da ostanu u toj ligi„.

Na red su došli i klubovi iz nižeg stepana takmičenja, o tome Popović ističe sledeće,

Što se tiče ostalih klubova, naši klubovi u Sremskoj ligi, dobro stoje na tabeli. Jedno vreme je bilo zaista upitno i problematično oko Borca Klenak. Međutim i oni su pri kraju takmičenja, uspeli da podignu svoj rejting i nadam se da će i oni uspeti da opstanu u Sremskoj ligi. U Međuopštinskoj fudbalskoj ligi mladi fudbaleri Gradskog fudbalskog kluba Sloven su uspeli da tokom takmičenja samo jednom budu poraženi i imaju realne šanse, ako ništa drugo, kroz baraž se vrate u Sremsku ligu. Ostali naši klubovi dobro stoje na tabeli, osim Mladosti Buđanovci, koja je i ovog puta, nažalost na poslednjem mestu. Tu moram da pohvalim i Sremac, Dobrinci, koji je na „Istoku“ prvi na tabeli. Nadam se da će i oni uspeti to mesto da zadrže i da se još pojačaju„.

Opštinska liga Ruma je po prvi put bez klubova iz susedne iriške opštine. Čini se nikad malobrojnija ?

Što se tiče Opštinske lige, kao i mnogi, formiranjem ove dve Međuopštinske lige smo dovedeni u situaciju da Opštinska liga trenutno broji sedam klubova. Pa smo kao savez, morali da se opredelimo za trostruki sistem takmičenja. Nakon odigranih deset kola, kao najuspešnija ekipa se pokazala, ekipa Jedinstava iz Platičeva. Koja zaista svojim radom, kvalitetom, ali i uslovima zaista zaslužuje da uđe u viši stepen takmičenja. Nadam se da će i ove godine, kao i u predhodnih nekoliko, prvak biti odlučivan u poslednjih nekoliko kola. Tu pre svega mislim na Jedinstvo Ruma, koja takođe gravitira na visok plasman i sa utakmicom manje odigranom ima šest bodova zaostatka, a na proleće im u goste dolazi, Jedinstvo Platičevo. Kod mlađih kategorija, moram da pohvalim našu kadetsku ligu. Tu se zajedno takmičimo sa klubovima iz iriške opštine. Tu su Fruška Gora i Jedinstvo Platičevo, pokazali zaista kvalitet i nalaze se na prvom mestu. A kako se kaže, „Na mladima svet ostaje“. Na kraju zaista želim da pohvalim lokalnu samoupravu na čelu sa Gospodinom Slađanom Mančić. Jel, kada uzmemo sada naše terene da obiđemo, počevši od Klenka, tribine, uslovi za takmičenje, teren, zgrada. Zatim Jedinstvo Platičevo, Partizan Vitojevci, pa ni Grabovci nisu ništa lošiji. Potom ovde imamo Nikince, Hrtkovce, Voganj. Pa Stejanovci koji su zgradu koja je odavno izgrađena, renovirali. Urađeno je dosta u Malim radincima, Sloven. Putinci koji su dobili navodnjavanje ispod terena što je jedan zaista lep primer. Donji Petrovci trebaju tribine. Nadam se da će Jedinstvo Kraljevci konkurisati za narednu godinu kako bi uredili svoje službene prostorije. Jedino što mi je žao, je Mladost Pavlovci, koja je u zadnjem trenutku odustala od takmičenja. Ja i sekretar Savo Oparušić smo učinili napor, otišli smo u mesto, porazgovarali smo sa ljudima koji su bili spremni da nastave talkmičenje, da pomognu tom čoveku  koji je sam radio. Na kraju, šta se tu desilo, oni su odustali od takmičenja u poslednjem trenutku„.

O planovima za 2020.godinu i kako pomoć klubovima, 1.Maju da opstane kao trećeligaš, i Slovenu kao prepoznatljivom rumskom brendu, Slobodan Popović ističe sledeće,

Apsolutno se slažem sa vama. I ja čak, dok sam bio aktivan sudija, mnogi su me pitali šta je ? Pa su samo grešili u dve stvari, neko kaže Slovan, neko kaže Sloven. Mislim da je Slovenu mesto, bar da se vrati u Sremsku ligu. Koliko sam upoznat na putu su da u Upravu dovedu nove ljude sa novim idejama. I nadam se da će uspeti, jer nije velika razlika bodovna između njih i BSK Bešenova. Ali, bar da obezbede taj baraž i da kroz baraž reše to pitanje. Naravno želja je da 1.Maj opstane u tom stepenu takmičenja. Nadam se da hoće. Već sam rekao da će oni da se organizuju, da se adekvatno pojačaju na onim linijama gde nemaju određeni kvalitet. Što se tiče pomoći klubovima, mi smo zaista u funkciji klubova. Mi smo od početka dolaska na čelo saveza, shvatili da smo mi servis fudbala i tako se upravo i ponašamo. Dali smo 500.000 dinara kroz opremu, rekvizite. Nikada ni jedan klub nismo odbili kada se obratio za finansijsku pomoć. Naravno to mora da bude u okviru zakona. Nikada nismo insistirali da se ta sredstav vraćaju odmah po rokovima, nego smo prolongirali te rokove. Moram da kažem da ima klubova koji se zaista ponašaju nekorektno prema toma. Razgovaramo. Čak smo doneli i odluku da ti klubovi nemogu da registruju igrače. Ali opet uvek se trudimo da budemo njihov servis, da ih podržimo„.

Na kraju našeg razgovora Slobodan Popović nije propustio priliku da svim sportistima, sportskim radnicima iz rumske opštine zaželi uspešnu 2020 godinu.

Ostavite odgovor