Hala šabačke Gimnazije je večaras bila domaćin prvoj odigranoj utakmici 13.kola Super lige Srbije za rukometašice.

Tu su se u derbi meču sastale ekipe Medicinara i gostujuće ekipe Naise iz Niša. Gošće su pred meč bile bar papirnati favorit. Na terenu je vođena očekivano velika borba da bi domaći sastav na kraju ipak stigao do bodova. Tako je 500 gledalaca moglo da proslavi pobedu domaćeg tima, 31: 30. Gošće su na trenutak bolje otvorile meč, da bi Šapčanke od 4.minuta preuzele rezultat u svoju korist i u dva navrata su imale i plus pet golova prednosti (14: 9 22′)(15: 10 24′). Do kraja tog dela igre Nišlijeke stižu do minus dva gola zaostatka serijom od 1: 4 u poslednjih pet minuta igre. U drugom delu utakmice, Medicinar je bio u konstantnom vođstvu i do pet golova prednosti, da bi u poslednjem minutu branio pobedu, 31: 30.

Najefikasnija igračica u domaćem timu je bila Suzana Ćubela sa 9 golova, a uz nju je sa 8 golova to još bila Srna Sukur. Kod gošći sve je palo na pleća Nede Pejović sa 14 golova.

Sudije meče su bili Milenko Alimpić i Zrdavko Crnjanski oba iz Bačke palanke.