Inđija - Futog, foto: Anđelko Belić, Sportin

Inđijska hala sportova je bila domaćin utakmici 13.kola Prve „B“ lige Srbije za odbojkašice. U tom duelu ekipa Inđije je ugostila svog vojvođansko rivala ekipu Futoga. Meč je posmatralo oko 50 gledalaca, a domaći sastav je opravdao ulugu favorita.

Bila je to glatka pobeda u rezultatu 3: 0. Po setovima je bilo: 25: 18, 25: 12 i 25: 16.

Prvi set je rezultatski bio i najzanimljiviji sve do rezultata 13: 11. Do tada su se rivalke uglavnom smenjivale u vođstvu, a domaći tim je u tim minutima tražio svoju igru. Praktično od tog trenutka se igra Inđije podiže na viši nivo i gosšće do kraja seta nisu imale priliku da se u njega vrate, 25: 18.

U drugom setu još bolja igra domaćeg sastava. Brzo se razlika penje na 8: 1, pa 16: 8 i prva set lopta stiže kod rezultata 24: 12. Ona je i iskorištena za rezultat 25: 12 i vođstvo od 2: 0 u setovima.

Treći set je praktično ponovljena priča iz drugog seta. Mali pad u igri domaćeg tima je stigao kod rezultata 10: 7, ali je to bila praktično i sve što je viđeno od gošći. Treći završni set domaći tim dobija sa rezultatom, 25: 16, iskoristivši drugu set i meč loptu.

Na kraju i par reči o sudijskom paru koji je imao nekoliko tehničkih grešaka koje su izazivale burnu i čini se nepotrebnu reakciju trenera gošći. Bilo je to prvo dovolj no za žuti, a ubrzo i crveni karton koji je koštao Futog i izgubljenog poena. Ta slika svakako nije ni u jednom momentu uticala na zasluženu pobedu, očigledno kvalitetnijeg sastava Inđije u ovom trenutku.

Inđija. Hala sportova, gledalaca 50. Sudije: Milena Pajenk iz Barajeva i Tijana Ilić iz Beograda, delegat: Dejan Peurača iz Inđije.

Inđija: Španović (K), Stojanović, Muždalo, Janjušević, Dubačkić, Trivun, Katić (L-1), Pantelić, Orlić, Matić, Marković, Kotarac (L-2).
Trener: Rađenović Dragan

Futog: Vidović (K), Beljanski, Mišković, Bradaš. Josić-Eljšan, Pavlović, Swelak (L), Topolić, Raca, Janjić, Vuleta.
Trener: Nenad Milović