SH Srpska Crnja, foto: Dragan Pejić

Večeras je u Sportskoj hali „Dušan Silni“ u Srpskoj crnji odigrana ranije odložena utakmica Druge rukometne lige Srbije. U toj utakmici rukometaši Vojvode stepe su bili domaćini ekipi Naftagasa iz Elemira. Očekivala se sigurna pobeda Vojvode stepe, a autsajder je odneo bodove, 28: 29 (17: 15).

U prvom delu meča gosti su nagovestili kasnije iznenađenje jer su oni uglavnom bili u vođstvu tokom tog dela igre. Ipak na odmor se otišlo sa dva gola prednosti za domaćina meča. Taj rezultatski preokret se dogodio u poslednja dva minuta kada je od rezultata 14: 15, domaćin stigao do 17: 15. Drugi deo meča je bar u početku proticao u naletima domaće ekipe. To vođstvo je trajalo do 57.minuta kada je na semaforu bilo 26: 26. Tu Naftagas sada pravi mini seriju golova i u poslednji minut ulazi sa dva gola prednosti. 27: 29. Do kraja gol utehe ta domaćina za poraz od gola razlike.

Goran Zukić sa 9 golova je bio najbolji strelac domaćina, a kod gosta su to bila dva igrača sa dvocifrenim učinkom, Stefan Kulpinac (10) i Jovan Jarić (11).

Sudijska dvojka je bila iz Vrbasa, a činili su je Borko Boškov i Dejan Marković.