Fudbaleri Inđije će u sredu odigrati utakmicu 1/16.finala Kupa Srbije na svom terenu. U goste im stiže komšijski sastav Zemuna. Kup mečevi su uvek bili prilika i za „slabije“ da načine iznenađenje. O tom meču ovako razmišlja Jovan Golić, pomoćni trener Inđije,

Kao i sve predhodne, mislim da nema neke velike razlike u odnosu prema toj utakmici, gledamo je kao i na svaku drugu u prvenstvu. Nama je prioritet da pokušamo da prođemo u sledeće kolo. Sigurno je da Kup donosi neku posebnu draž. Imali smo iskustva kada je Inđija uspevala da izbaci superligaša. Mislim da je to uvek zanimljivo za inđijsku publiku i da su željni tih superligaških utakmica. Tako da nam kup dođe sa druge strane kao jedno dobro merilo da vidimo koliko naša ekipa u ovom trenutku može. Da se publici predstavimo u što boljem svetlu. Mi kao i na svaku drugu utakmicu idemo da pokušamo da pobedimo i da se predstavimo u što boljem svetlu„.

Jovan Golić, foto: Sportin.biz

Inđija je u ovom trenutku najbolje plasirani klub među prvoligašima, dok je Zemun na začelju tabele elitne lige. Dva tima na oko možda i istog kvaliteta. Sa tom konstatacijom se donekle slaže Golić,

Teško je uporediti. Kvalitet Prve lige i Super lige je razlika, ali Zemun je imao neki turbulentan start i promenu trenera. Veliki broj igrača je stigao u tom predhodnom periodu, možda nije došlo do neke određene forme. Nisu rezultati možda i uvek određeno merilo. I mi sami se sigurno nismo nadali ovakvom startu, ovako dobrom startu. Nećemo gledati na rezultate, oni znaju da zavaraju. Nadamo se da ćemo biti protivnik koji može da slavi u ovoj utakmici i verujem da naša ekipa ima kvalitet za to„.

Ivan Rogač, foto: Anđelko Belić, Sportin

Ivan Rogač je letnje pripreme i početak superligaške sezone proveo upravo u ekipi Zemuna. Promena trenera u ovom timu je uslovila da se Rogač opet nađe među zeleno belima. Njegovi utisci o ovom klubu su vrlo jaki i sveži,

Utisci su vrlo jaki. Ipak ta ekipa se u međuvremenu dosta i promenila. Trener se promenio. Očekujem da će doći maksimalno motivisani. Znam da oni imaju veliku želju za uspehom u kupu. Velike su im ambicije kako u Super ligi tako i u Kupu Srbije. Treba da ih dobro analiziramo. Svi želimo da igramo sa superligaškim ekipama. Velike su nam želje. Kao i u prvenstvu, pokušaćemo da i u kupu napravimo dobar rezultat„.

Gledaoci ?

Kao što smo i pokazali u prvenstvu, mnogo nam znači podrška. Tako da pozivam sve navijače, građane da dođu, podrže nas. Da svi zajedno pokušamo da se Inđija ostvari u fudbalskom svetu što bolje„.

Utakmica se igra u sredu na Gradskom stadionu sa početkom od 16 časova.

Ostavite odgovor