Sa jučerašnjim završenim baražem spuštena je i zavesa na takmičenje u Vojvođanskoj fudbalskoj ligi grupa „Sever“. Šampion za sada već prošlu sezonu je ekipa Srbobrana koja se plasirala u Srpsku fudbalsku ligu grupa Vojvodina. Iz lige je ispala ekipa Potisja iz Kanjiže koja je takmičenje napustila tokom zimske pauze i Preporod iz Novog žednika. Obe ekipe će put Područne lige Subotica.
Novajlije u ligi iz područnih liga su: Stanišić iz Područne lige Sombor i Bajša iz Područne lige Subotica. Posle zanimljivih baraž utakmica juče je to pravo izborila i ekipa Crvenke. Da Vas potsetimo Crvenka je u dvomeču bila bolja od ekipe OFK Vrbasa posle dvostruke pobede. Crvenka takođe dolazi iz Područne lige Sombor.
Tako da će liga od avgusta izgledati ovako:
| Br. | Tim | Mesto |
| 1 | Tisa | Adorjan |
| 2 | Mladost (BP) | Bački Petrovac |
| 3 | Sloga | Čonoplja |
| 4 | Radnički (S) | Sombor |
| 5 | Tekstilac | Odžaci |
| 6 | Polet | Karavukovo |
| 7 | Zadrugar | Srpski Miletić |
| 8 | BSK | Bački Brestovac |
| 9 | Tavankut | Tavankut |
| 10 | Budućnost | Gložan |
| 11 | Mladost (A) | Apatin |
| 12 | Bačka | Pačir |
| 13 | Mladost (T) | Turija |
| 14 | Bajša | Bajša |
| 15 | Stanišić | Stanišić |
| 16 | Crvenka | Crvenka |

