Premijerni meč prvog prolećnog kola, fudbaleri OFK Vrbasa su na svom terenu rešili u svoju korist, i savladali gosta iz Sombora, fudbalere Radničkog rezultatom 2:0.
Tako su vrbašani uspeli da se revanširaju somborcima za poraz iz jesenjeg dela prvenstva, kada su na Gradskom stadionu u Somboru poraženi sa 2:0. Ova pobeda domaćina došla je u pravom trenutku, jer bi im eventualni poraz na startu prvenstva otežao borbu za beg sa začelja , gde su prezimeli sa svega 15 bodova.
Lep sunčan, po malo prohladan dan, suv, ali tvrd teren, poneki gledalac sa svim službama koje prate ovakva zbivanja u eri pandemije, obeležili su prvu prvenstvenu utakmicu u Vrbasu ovoga proleća, a domaćinima se posrećilo i da slave , i potpale nadu za nove, bolje rezultate u nastavku prvenstva u Vojvođanskol Ligi , grupa Sever. Ukupno gledajući, ova prva utakmica u nastavku prvenstva odigrana je na visokom nivou, veoma kvalitetno, pre svega požrtvovano, rivali su se trudidili da pokažu što više ,rastrčali se po terenu, i u jednoj čistoj igri, bez preterane grubosti nadigravali u borbi do željenog cilja.S obzirom na događaje koji su tokom priprema pratili somborce, kada im je uskraćeno da treniraju na svom igralištu Gradskog stadiona, postojala je bojazan da tim koji je istrčao na igralište u Vrbasu, sa šest novajlija, i vrlo „tankom „ klupom sa dva šesnaestogodišnjaka, neće se ozbiljnije suprostaviti domaćinu. Međutim, Šomođvarac, Lilić, Kovačević, Lukić , Lakić i ostali su stisli zube i ukrstili koplja sa znatno spremnijim timom OFK Vrbasa.Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj utakmici sa ponekom šansom pred jednim I pred drugim golom, ali su mreže ostale netaknute.U nastavku je bilo gotovo isto, a rivali su samo čekali da neko od njih pogreši da bi se stiglo do šanse I eventualnog gola. I upravo tako, u 55 minuti posle jednog kornera, domaćini preko agilnog Kojičića dolaze u vođstvo od 1:0.Gol prednosti za fudbalere iz Vrbasa nije obeshrabrio borbene goste, koji su atakovali ka golu Lugonje, ali se promena nije dogodila, već je u samom finišu gol Cicmila za 2:0 stavio tačku na meč I konačnog pobednika.Do kraja susreta kulminirao je verbalni sukob glavnog sudije Rakića I kapitena gostiju Lučića, pa je ovaj potonji izvukao deblji kraj, odnosno drugi žuti karton, I automatski crveni.
Najnovijom pobedom vrbašani su se ,na tri boda zaostatka približili gostima iz Sombora, I sada vrebaju šansu da prekorače crtu , ispod koje su timovi za preselenje u niži rang. U narednom kolu gostuju u Čelarevu kod ekipe ČSK, a somborce čeka meč sa još jednom ekipom iz donjeg doma, Crvenkom , sa kojom treba da igraju na svom terenu, ali se za sada ne zna dali će to tako I biti, jer spor oko terena treba da reše sudski organi.

OFK VRBAS – RADNIČKI(S) 2: 0 (0: 0)
Igralište kod Šlajza. Sudija Miodrag Rakić (Apatin). Pomoćnici : Kuzmanović (Kula) I Maravić (Crvenka). Strelci Kojičić u 55 I Cicmil u 88. Žuti kartoni Cicmil (OFK Vrbas) Žeželj, Lučić, Šomođvarac( Radnički). Crveni karton: Lučić (Radnički) u 89 minutu.
OFK VRBAS : Lugonja, A. Popović,Varga, Kojičić,Jovanović, Marojević (Kozomora), Cicmil, Živkucin, Mušikić (V. Popović),Vasiljević, Avdalović (Koprivica).
RADNIČKI : Zorić, Šomođvarac, Lilić, Lakić, Lukić, Martinović, Kovačević (Petković), Lučić, Mijović, Žeželj I Tevanović
