Fudbalski klub Naftagas iz Elemira je nedavno proslavio šampionsku titulu u Srpskoj ligi grupa Vojvodina.

Samim šampionskim činom je i prestao da postoji i promenio je ime, ali i lokaciju gde će nastupati među prvoligašima Prvim istrčanim koracima Nafragas je sada zvanično na sceni kao Fudbalski klub Proleter Zrenjanin. Karađorđev park će biti mesto gde će se odigravati utakmice kao domaćin momccima sada u crvenoj opremi. Tako je jedna priča završena, a pokušaj buđenja starog brenda je u toku i ostaje nada da se više nikada neće naći u sličnoj poziciji.

Daleko je bila ta 2005 godina od poslednjeg bitisanja Proletera, a potom sa imenom Banat ili ti Budućnost Banatski Dvor.

Novi dani, prvi treninzi, a stručni štab je ostao na okupu kao i većina igrača.

Veliko broj igrača je na prvom teningu“, započeo je naš razgovor šef struka Nikola Stojanović i potom nastavio, „Ima dosta igrača koji su na probi i koji će biti u narednom periodu sa ostalim starosedeocima na treninzima. Klubu seu se priključila tri igrača i očekujemo u narednom periodu još dosta igrača. Ova liga zahteva ozbiljnije i kvalitetnije igrače koji mogu da odgovore ovom rangu takmičenja“.

Prve laste su Luka Nikolić, štoper (Mačva Šabac), Marko Arsović (Sloven Ruma-Čukarički), Perić, golman (Brazil-Urugvaj). Klub su napustili: Samardžić, Bjelica. Čigoja, Grbić, a koji zbog posla nisu mogli da odvoje vreme da budu na raspolaganju klubu.

Prva pripremna utakmica je 4.jula sa OFK Vršcom, 7.jul: Voždovac pa slede OFK Gradnulica, Mačva. Generalba proba je sa Jedinstvom u Ubu.

Prve dve utakmice će Proleter u prvenstvu igrati kao gost u Loznici i Vršcu, a to je bio i zahtev kluba kako bi se u potpunosti pripremio stadion za prvenstveni duel trećeg kola. Tada u Zrenjanim stiže Dinamo-Jug iz Vranja.   

 

Author

Ostavite odgovor