Odbojkašice Inđije su odigrale utakmicu sedmog kola Super lige Srbije protiv svojih rivalki iz Novog sada.

Inđinčanke su pred meč bile u nizu od dve uzastopne pobede, a u goste im je stigao tim Novog sada koji je debitant u ovom stepenu takmičenja. I pred samu utakmicu je domaći sastav slovio za favorita, a to se na terenu za igru i dalo primećivati. Inđinčanke su bile izrazito dominantne u prvom i trećem setu utakmice. Na samom početku rezultatsko zagrevanje da bi se poeni nizali jedan za drugim i Inđija je povela sa 1: 0 u setovima, a na semaforu u poenima je bilo, 25: 14. Drugi set nešto opuštenija igra domaćeg sastava i imala se uzbudljivija završnica. Novosađanke su često imaale poen do dva prednosti, ali je superligaško iskustvo domaćeg tima stiglo do izražaja. Na kraju seta 25: 22 i 2: 0. Prvi bod za domaći tim je time bio i overen. Za ceo plen se borilo u trećem setu. Opet očekivano, posle gubitka šanse u drugom setu, gošće su sasvim pale. Brzo se ispisao rezultat tog seta, 25: 12. Bila je to ispostavilo se glatka treća uzastopna pobeda Inđinčanki koja je ovaj klub sa poslednjeg mesta na tabeli vinula na poziciju broj šest.

Inđija. Hala sportova, gledalaca oko 100. Sudije: Mirko Janković i Božidar Rolj.

Inđija – Novi Sad 3: 0
(25: 14, 25: 22, 25: 12)

Inđija: Sorak 6, Isailović 14, Danijela Andrić 3, Zakić 7, Jana Andrić 8, Obrenović (K) 5, Zubac (L-1),
Knežević 4, Jerinić 3, Barnak, Kalinić, Ljubičić, Kompirović, Kitanović (L-2).
Trener: Nikola Jerković

Novi Sad: Aguila 4, Yemsy 14, Mihajlović 2, Petović 4, Filipović 5, Skočajić 7, Joldić (L-1)
Petković, Marinković, Vujović, Čoban, Kukić, Jovanović (L-2)
Trener: Bojan Švraka