Poslednju prvenstvenu utakmicu za ovu kalendarsku godinu su odigrali fudbaleri Mačve i Inđije pod svetlošću reflektora.

Bio je to meč 19.prvoligaškog kola po dobro nakvašenom i klizavom terenu. Kasnije i veoma teškom za kontrolisanje igre i lopte. Do dvadesetog minuta meča su viđene po jedna prilika za gosta i domaćina meča. U oba slučaja golmani su bili ti koji su čuvali dobro svoju mrežu. U već pomenutom 20.minutu domaći igrač je zaradio javnu opomenu iako je bilo evidentno da je prilikom prekršaja imao nameru da na nepropisan način zaustavi igrača Inđije, Desančića. I umesto direktnog crvenog kartona i isključenja, kompromisna odluka i Jelena Međedović časti Adamovića sa žutim kartonom. Njegovo kasnije ponašanje, kako ka sudijki meča, tako i prema rivalu je opet zasluživaalo bar drugi žuti karton. U nastavku domaćin ima više loptu u nogama, ali gost više preti. Posle nekoliko propuštenih kontri, Inđija u 31.minutu vodi. Brza akcija gosta, Po desnoj strani napada, Stevanović šalje upotrebljivu loptu van peterca domaćina. Istu nestiže Stojanović, ali do nje dolazi Đurić. On iz prve, levom, slabijom, nogom šutira, a lopta završava van domašaja golmana Samurovića u maloj mreži njegovog gola, 0: 1.

Gost duplira prednost u poslednjem minutu prvog dela utakmice. Opet je to bila akcija gosta po desnoj strani terena. Odlična kombinacija, lopta je poslata na oko osam metara od gola domaćina. Tamo je usamljen Stojanović, koji ima vremena da se namesti i smesti loptu iza leđa gomnana Samurovića, 0: 2.

Praktično u sledećem napadu domaćin smanjuje rezultatsku prednost gosta. Popović odlično centrira loptu na suprotnu stranu, gde je usamljen Radunović koji je glavom šalje kraj golmana Rnića u mrežu, 1: 2.

U drugom poluvremenu brojne izmene kod gosta i sve su navodile da će pokušati da sačuvaju svoju mrežu. Takva postava je domaćinu davala ogromnu prednost na sredini terena, a na kraju u 96.minutu i gol. Posle centaršuta sa desne strane terena, lopta se odbija od igrača Inđije i pada tačno na noge Brankoviću. Ovaj praktično iz prve šutira u malu mrežu golmana Rnića koji nije imao nikakvu šansu da istu zaustavi, 2: 2.

Na kraju Mačva ima čemu da se raduje pole ove utakmice. Gost ima za čim da žali jer ga je sreća po ko zna koji put ove sezone napustila. Ali jedna činjenica je neosporna, Inđija nije izgubila ni jednu utakmicu na gostovanjima u ovoj dugoj jesenjoj prvoligaškoj sezoni. Duga zimska pauza je pred fudbalerima dva kluba. Vremena dosta da se presaberu, vide gde su grešili i kako da napreduju u očekivanom burnom proleću 2023.godine.

Mačva – Inđija 2: 2 (1: 2)

Šabac. Stadion Mačve, gledalaca oko 500. Sudija: Jelena Međedović, pomoćnici: Marko Hrutka i Nikola Čotrić, četvrti sudija: Marko Gnjatović. Delegat: Momčilo Marić. Strelci: Radunović 45+1′, Branković 90+6′ – Mačva, Đurić 31′, Stojanović 45′ – Inđija. Crveni karton: Stevanović 87′ (drugi žuti) – Inđija, Žuti kartoni: Adamović 20′, Stevanović 41′, Mićanović 83′, Radunović 90′ – Mačva, Rnić 59′, Radosavljević 65′ – Inđija.

Mačva: Samurović, Adamović (Mićanović 51′), Belić, Jevtić, Marjanović (Branković 64′), Pejović, Popović, Radunović, Ristivojević, Stevanović, Vraštanović (Savković 74′).
Trener: Ivan Kurtušić

Inđija: Rnić, Bojović (K), Desančić, Gailović (Kukolj 62′), Janjić (Rađen 46′), Radosavljević (Rakić 90′), Srbijanac, Stevanović, Stojanović, Đoković, Đurić (Vuković 74′).
Trener: Jovan Golić