Karatisti inđijskog Železničara izborili su odlične plasmane na međunarodnom takmičenju “Beogradski pobednik, održanom u hali sportova “Ranko Žeravica“ u Novom Beogradu sa učešćem takmičara iz 8 zemalja Srbije, Crne Gore, Hrvatske, BIH, Makedonije, Grčke, Bugarske i Slovačke isa oko 1.400 takmičara iz 114 klubova.

Odličan rezultat izborila je seniorka Monika Jurišić izborivši drugo mesto u borbama u kategoriji -61kg savladavši u prvom meču Milovac Katarinu iz Zrenjanina sa 6:2 , u drugom meču savladala je Simović Sofiju iz Žandarmerije sa 2:1 da bi u finalu izgubila od takmičarke iz Hrvatske Čatlak Lucije sa 1:2.

Pionir 2012. Žarković Luka koji je osvojio prvo mesto u kategoriji borbe -45kg savladavši Papaza iz Beograda sa 5:2 i Marković Vladana iz Velike Plane sa 3:0 . Bronzani je bio i aktuelni Balkanski šampion Jovan Popović koji je u prvom meču pobedio Balabana iz BIH sa 5:1, u drugom Krettter Mihaila iz Slovačke sa 3:2 da bi u polufinalu izgubio od Yordanov Yasena iz Bugarske sa 1:2 i u repasažu izborio bronzanu medalju u kategoriji borbe -45kg.

Manje sreće imali su kadetkinja Tamara Manojlović borbe -47 kg, Filip Lazića borbe -57kg, Aleksa Lajbenšperger u katama APS nivo, borbaši Nada Mirjana Đurđević -50kg, pioniri Aleksandar Pajić -45kg, Elena Ćakić -40 i Željko Krtinić -35kg.

Author

• Miroslav Dragojlović

Svetski karate sudija najviše kategorije. Trener u KK Železničar. Saradnik Sportin.biz-a praktično od njegovog pojavljivanja na internetu. Posebnu pažnju posvećuje karate sportu, sa akcentom na mlade takmičare.