Večerašnjim utakmicama prvog kola, startovala je zvanično sezona 2022/2023. za klubove Druge lige veterana.

Šimanovački Hajduk, nakon ispadanja iz Prve lige, brzo se konsolidovao i s prilično osveženim, tj. pojačanim kadrom ulazi u trku za bodovima. Raduje podatak da je za utakmicu protiv vršnjaka Bubamare iz Beograda imao na raspolaganju dvadesetak fudbalera.

Iako su gosti poveli, fudbaleri Hajduka su se brzo povratili i na poluvreme se otišlo s rezultatom 1:1. U nastavku utakmice, domaćin je imao inicijativu, koja se, kako je utakmica odmicala, „materijalizovala“ golovima, te je konačan rezultat bio 4:1.

Rezultati prvog kola: Hajduk (Šimanovci) – Bubanara 2010 (Beograd) 4:1, Jedinstvo (Surčin) – Duga (Beograd) 4:2, Dunav (Veliko Selo) – Resnik 4:1, Plavi 2000 (Beograd) – Železnik 1:0 i Кovilovo (Beograd) – TENT 1994 (Obrenovac) 7:1. Utakmice, Boleč (Grocka) – GSP Polet (Beograd) i Dorćol – Adaneks (Beograd), igraju se 30. avgusta.