Fudbaleri Inđije i OFK Vršca su odigrali premijernu utakmicu na startu takmičenja u Prvoj ligi Srbije. Bio je to njihov prvi prvenstveni duel u istoriji.

Zanimljivo ova dva tima su odigrala i prvu pripremnu utakmicu na startu pripremnog perioda, a tada su Vrščani pobedili i istorija se u kratkom vremenskom periodu ponovila. Tada je bilo 1: 2, a sada Inđinčani nisu uspeli da zatresu mrežu ne baš sigurnog Uroša Markovića.

A sve je rešeno u petom minutu utakmice kada je usledila loša reakcija novajlije u timu Inđije Želimira Đurkovića. Gost je započeo svoju akciju kroz sredinu terena, lopta stiže do Đurkovića koji je iz prve pokušava izbiti van kaznenog prostora. Umesto toga ispalo je da je sjajno uposlio rivalskog igrača, koji je imao vremena da se namesti i uputi loptu kroz peterac domaćina do nečuvanog igrača gost Braunovića koji je loptu samo prosledio u mrežu, 0: 1.

Ovaj gol kao da je šokirao domaće igrače koji su počeli da sa dugim loptama rešaju situacije na terenu. Igra koja se nije od njih očekivala, igra koja nije svojstvena zeleno belima. Iz takve igre su usledile i individualne akcije, a prva je viđena već u 7.minutu. Tada je Stefan Đurić u svom stilu nanizao nekoliko igrača, ušao u kazneni prostor i šutirao iskosa sa leve strane napada. Lopta odlazi kraj stative, a uzaludan je bio pokušaj Radosavljevića da stigne do te lopte. Do kraja poluvremena još tri prilike za gol. Dve za domaćina, a Đoković glavom posle kornera šutira preko gola, dok u drugoj prilici Srbijanac iz slobodnog udarca gađa prečku Vrščana. Gost je do drugog gola mogao u 24.minutu. Radosavljević nakon izvedenog kornera glavom šutira, ali nedovoljno precizno.

U drugom delu meča domaćin pritiska gosta, ali su svi napori ostali uzaludni. Lopta nije prosto htela u gol. Sem propuštenih prilika Inđije, viđen je i jedan crveni karton gostujućem igrači i jedan treneru golmana domaćina zbog protesta.

Sudija meča prosečan. Svoje odluke na terenu je branio sa žutim kartonima. Domaćin ima za čime da žali u ovom meču, ali borbenost gosta do poslednjeg atoma snage je donela njima tri boda.

Inđija – OFK Vršac 0: 1 (0: 1)

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 600. Sudija: Igor Kovačević, pomoćnici: Ivan Cvetković i Marko Hrutka, četvrti sudija: Danilo Jerinić. Delegat: Hasib Bakić. Strelac: Braunović 5′ – OFK Vršac. Crveni karton: Pavlov 80′ – OFK Vršac (drugi žuti), žuti kartoni: Marko Stojanović 29′, Nikola Nedeljković 50′, Nikola Rađen 60′, Slaviša Stojanović 81′ – Inđija, Đorđe Glavinić 11′, Dejan Parađina 45′, Ognjen Mažić 52′, Darko Terzić 67′, Uroš Marković 78′, Miloš Nikolić 81′, Miloš Milivojević 81′, Aleksa Vujić 81′ – OFK Vršac

Inđija: Rnić, Đoković (Gailović 84′), Riznić (Nedeljković 46′), Desančić, Srbijanac, Đurić, Marko Stojanović (Rakić 84′), Rađen (K), Đurković (Stanojević 46′), Slaviša Stojanović, Radosavljević.
Trener: Goran Dragoljić

OFK Vršac: Marković, Mažić (Vujić 78′), Ilić, Pavlov, Braunović (Mršulja 78′), Parađina, Lazevski (K) (Stanisavljević 37′), Nikolić, Terzić, Glavinić (Milivojević 68′), Kadijević (Stojković 78′).
Trener: Nenad Mijailović