Fudbaleri Inđije su odigrali veoma važnu utakmicu 30.kola kao gosti na Gradskom stadionu u Užicu.

Bila je to još jedna kvalifikaciona utakmica zeleno belih koji su bili gosti ekipi Zlatibora iz Čajetine koji u Užicu igra kao domaćin superligaške utakmice.

Sam meč Inđija odlično otvara. Zeleno beli svesni svog položaja na tabeli su tražili vodeći gol za mirniji nastavak utakmice. Ređale su se prilike pred golom Čubrakovića, a u jednoj situaciji prečka i linija gola su se isprečili za zasluženo vođstvo gosta. I posle silnih promašaja gosta u prvih pola sata utakmice usledila je kazna. Igrao se 35.minut meča. Slobodan udarac za domaćina gotovo na središnjoj liniji terena, lopta upućena na levu stranu napada domaćina. Sević je prihvata, lako zaobilazi Cucina, centrira, lopta pada na glavu Bakića koji je glavom okrznuo u pokušaju da je izbaci od svog gola. Ona odlazi do bivšeg igrača Inđije, Vasilije Janjića, koji upućuje oštar udarac i na njegovu radost vara Jovičića za gol i vođstvo, 1: 0.

Inđija do poravnanja rezultata stiže samo minut kasnije. Đurić pronalazi usamljenog Bastajića, koji povlači loptu, zaobilazi rivala, oštro šutira u suprotan ugao gola domaćina i mala mrežica se zatresla za 1: 1.

Dva minuta kasnije penal za Inđiju. Na Đurića sa leđa startuje igrač domaćina. Đurić pada, a sudija Minaković odmah pokazuje na belu tačku. Igrao se tada 39.minut meča. Odgovornost preuzima kapiten gosta Bastajić. Siguran je najbolji igrač u zeleno belom dresu. Lako vara golmana i lopta liže stativu i malu mrežu gola Zlatibora za sada potpun rezultatski preokret, 1: 2.

U drugom poluvremenu domaćin je zaigrao mnogo agresivnije, bolje. Gost se možda i nesvesno povukao i čuvao vođstvo sve do pred sam kraj utakmice. Imao je domaćin i prečku, nekoliko „zicera“, ali se mreža Jovičića nije zatresla.

Ipak to se dogodilo u 88.minutu. Bio je to centaršut sa desne strane terena, lopta dobija čudan let, udara u prečku, odbija se na nogu Vukića koji šalje loptu ka mreži gosta. Jovičić interveniše, ali je lopta prešla zamišljenu liniju gola i sudija je odmah pokazao na centar, 2: 2.

Zlatibor – Inđija 2: 2 (1: 2)

Užice. Gradski stadion. Sudija: Nenad Minaković, pomoćnici: Svetozar Živin i Milan Šutulović. Četvrti sudija: Milan Ilić. Delegat: Vladimir Tomić. Strelci: Janjić 35′ i Vukić 88′ – Zlatibor, Bastajić 36′, 39′ (penal) – Inđija. Žuti kartoni: Sević 14′, Bogićević 30′, Jezdimirović 58′, Krstić 89′, Petronijević 90′ – Zlatibor, Bakić 45′, Nešković 70′, Cucin 71′ – Inđija.

Zlatibor: Čubraković, Jezdimirović (Hairlahović 80′), Sević (Petronijević 43′), Dašić (Denić 46′), Stamenković, Bogićević (Živanović 46′), Miloradović (Krstić 34′), Vukić, Momčilović, Janjić, Lambulić.
Trener: Predrag Ristanović

Inđija: Jovičić, Cucin, Pantelić (Riznić 60′), Đurić, Škorić, Bastajić (K)(Aleksić 82′), Krneta, Protić, Bakić, Nešković (Jovanović 77′), Dimitrov.
Trener: Goran Milojević