Voždovac arhiva, foto: Anđelko Belić

Na vrhu ili krovu tržnog centa „Stadion“ u Beogradu je odigrana veoma kvalitetna utakmica između fudbalera Voždovca i Inđije. Domaćin je bolje otvorio utakmicu iako su gosti uputili prvi šut ka golu rivala u 6.minutu. Tada je na asistenciju Bastajića, Aleksić šutirao u golmana domaćina, Prekovića. Zanimljivo golmana koji je na jesenjoj utakmici nosio opremu Fudbalskog kluba Inđija.

Domaćin do gola stiže rano. Bio je to slobodan udarac za ekipu Voždovca iskosa sa desne strane napada. Kapiten domaćina Nišić je izveo taj udarac, a lopta je preletela sve igrače i stigla na glavu Gajića koji je bio potpuno sam na petercu gosta. Trzaj glavom i tu Jovičić nije mogao ništa da učini, 1: 0. Odbrana gosta je bila očajno postavljena jer su čak tri igrača domaćina ostala nečuvana.

Tako je nekako Inđija opet započela svoju utakmicu sa minusom od jednog gola, ali na sreću po njih to je donelo neku novu snagu ovom timu. Zaigrali su Inđinčani svoju možda i najbolju igru ove sezone među superligašima. Već u 16.minutu su zapretili preko svog najboljeg igrača Bastajića. Vukao je Škoro loptu, onda je dugim pasom uposlio svog kapitena. Bastajić povlači loptu ka srcu kaznenog prostora domaćin, šutira prizemno, ali je njegov nekadašnji saigrač i kapiten, Preković bio dobro postavljen i ukrotio je taj šut. Minut kasnije i Inđinčani traže penal. Dobar prodor po levoj strani je započeo Protić, nastavio Nešković, koji je zavrnuo loptu na nekih osam metara od gola Prekovića. Na Aleksića startuje odbranbeni igrač domaćina, Aleksić šutira ometen, kraj gola i pada. Pištaljka inače vrlo dobrog arbitra na ovoj utakmici je ostala nema. Nastavili su gosti da predu po terenu. U 32.minutu nova prilika za poravnanje rezultata. U šansi je bio Bakić. Posle izvedenog kornera, lopta stiže do Bastajića koji gađa u glavu Bakića, ali je njegova lopta završila u naručju domaćeg golmana. Još jednu priliku imaju gosti na sličan način u 41.minutu. Posle slobodnog udarca gosta, lopta stiže do Aleksića, ali je njegov udarac glavom bio slab da iznenadi golmana Voždovca.

Naplata agresivnosti je stigla u istom 41.minutu. Đorđević sjajno pronalazi Cucina, ovaj iz prve centrira sa desne strane napada gosta. Lopta ide ka Dimitrovu, ali ga zaobilazi. Tada kapiten domaćina Nišić katastrofalno loše reaguje. Šalje loptu u luku ka Dimitrovu, koji je iz prve volej udarcem šalje u mrežu Prekovića, 1: 1. Nekako potvrda da zeleno beli ne mogu bez Dimitrova !!

U drugom poluvremenu nije bilo očekivanog pada ritma utakmice. Čak šta više hladnoća je davala dodatni motiv igračima dva tima. Golova na žalost više nije bilo. A bilo je prilika za to. Za domaćina u 49. minutu posle greške debitanta kod gosta, Kamija. Nišić jeje loše šutirao direktno u Jovičića. Domaćin je imao priliku da ugrozi gol gosta još u 85.minutu. Tada je Lasickas šutirao sa nekih 25.metara od gola gosta, a njegov šut je otišao preko prečke Jovičića.

Sa druge strane gost je možda i tragičar. Kakve prilike su imali preko Škorića u 69′, te Bastajića u 74′ i Đorđevića u 77.minutu. Od tri prilike, najbliži golu je bio Bastajić koji je pogodio okvir gola Voždovca.

Na kraju, možda i zasluženi remi. Prvi za Inđiju u ovoj sezoni. Od toga najvažnije je igra koja ohrabljuje, ali i prekid niza od pet uzastopnih poraza.

Voždovac – Inđija 1: 1 (1: 1)

Beograd. Stadion FK Voždovac. Sudija: Dragan Čolović, pomoćnici: Pavle Piper i Marko Dimitrijević. Četvrti sudija: Jovan Šegrt. Delegat: Miroslav Bukvić. Strelci: Gajić 9′ – Voždovac, Dimitrov 41′ – Inđija. Žuti kartoni: Gajić 53′, Hajdin 67′ – Voždovac, Nešković 30′, Protić 50′, Bakić 79′ – Inđija.

Voždovac: Preković, Milović (Bogdanović 46′), Milosavljević, Stojčev (Stanisavljević 46′), Nišić (K), Cvetičanin (Vujnović 61′), Lasickas, Gajić, Milojević (Ajdinović 46′), Hajdin, Janković (Arsić 77′).
Trener: Jovan Damjanović

Inđija: Jovičić, Cucin, Kamy, Škorić, Bastajić (K), Aleksić (Pantelić 79′), Protić, Đorđević (Riznić 79′), Bakić, Nešković (Đurić 64′), Dimitrov (Jovanović 90′).
Trener: Dejan Čelar