Inđija - Spartak Ljig, foto: Anđelko Belić

Odbojkašice Inđije i Spartaka iz Ljiga su odigrale derbi meč 14.kola Prve lige Srbije. Bio je to onaj meč koji na kraju vodi u dva pravca.

Gošće predvođene mladim stručnjakom Milošom Milićem sjajno otvaraju ovu utakmicu. Vrlo brzo je na semaforu inđijske hale sportova pred oko 70 gledalaca bilo 0: 7 u poenima, prvog seta. Kod Ljižanki je tada sve funkcionisalo besprekorno. Velika požrtvovanost na terenu. Brze igračice gošći su bukvalno sve stizale i vredeno sakupljale poene. Tek tada se i domaće igračice upisuju na semaforu, ali je prednost Spartaka bila konstantna. Ipak činilo se da će Inđinčanke možda i do preokreta jer su stigle na poen zaostatka, 18: 19. Ipak gošće nastavljaju u svom ritmu i dobijaju uvodni set sa rezultatom, 19: 25.

U drugom setu se vodila prava rovovska bitka. Imale su ekipe „izlete“ u vođstvu, ali to nije prelazilo na više od tri poena razlike. Stresna situacija za sve na terenu, a ulog ogroman. Inđija na utakmici stiže do prve set lopte kod rezultata 24: 23. I pored tajm-auta gostujućeg stratega, sledeći poen osvaja domaći sastav i sve kreće izpočetka, 1: 1 u setovima.

Treći set, sada sjajno otvaraju domaće igračice. Stižu do 6: 1. Činilo se da se brod gošći ljulja, ali nije bilo tako. Borbenost, pre svega opet na nivou „Kamikaza“. Stižu gošće do poravnanja, da bi na polovini seta prešle i u vođstvo (11: 12, 15: 16). Tajm-aut stratega domaćeg tima, Nikole Jerkovića, daje rezultate. Inđinčanke stižu do 24: 21. Prvu set loptu koriste za 25: 21 i sada je na semaforu rezultatski preokret, 2: 1.

Četvrti, a ispostavilo se i poslednji set utakmice, domaće igračice sjajno otvaraju. Opet su vrlo dobre. Vode sa 5: 1 uz mali povratak gošći, koje su do kraja seta primorane da jure uglavnom rezultatski zaostatak od tri do četiri poena razlike. Inđinčanke se čini sigurno dobijaju set kod rezultata 13: 7. Međutim na servis Jelene Luković šest poena za redom za Spartak i sve je na početku, 13: 13. To je i izmorilo dodatno gošće, koje „padaju“ i relativno sigurno domaće odbojkašice dobijaju taj set sa 25: 20, a samim tim i utakmicu, 3: 1 u setovima.

Vrata elite su se širom otvorile za domaći sastav, a pred gošćama je dug i neizvestan put posle drugog uzastopnog poraza.

Pobednice derbija OK Inđija, foto: Anđelko Belić

Inđija – Spartak 3: 1
(19: 25, 25: 23, 25: 21, 25: 20)

Inđija. Hala sportova, gledalaca oko 70. Sudije: Svetlana Zotović i Jovana Vuković, delegat: Dragutin Ćuk svi iz Beograda.

Inđija: Barnak, Isailović, Ljubičić, Kompirović, Obrenović (K), Radmilović, Katić (L-1).
Klupa: Kalinić, Puškarić, Janjušević, Jovanović, Kovačević, Ivanović (L-2).
Trener: Nikola Jerković

Spartak: Luković, Knežević, Kojić (K), Grujičić, Radanović, Andrić, Škarić (L-1)
Klupa: Milićević, Jelić, Jovičić, Španović, Kojić, Đurđić (L-2)
Trener: Miloš Milić

Miloš Milić, trener ŽOK Spartak Ljig, foto: Anđelko Belić