Inđija - Vojvodina, foto: Anđelko Belić

Ne baš preterano lepu fudbalsku predstavu su odigrali fudbaleri Inđije i novosadske Vojvodine pred TV kamerama Arene 1.

Bila je to pre svega vrlo borbena utakmica u kojoj su odbrane dva tima bile bolji deo ekipa na terenu za igru. A teren za igru je bio idealan. Zeleno belima je po šansama pripalo prvo poluvreme. Svoje prilike su imali Protić u 20.minutu nakon asistencije Brane Ilića. Šut Protića „slabijom“ desnom nogom iz kaznenog prostora golman Vukliš brani tako što je poslao u korner. Svoju priliku je imao i drugi bek u timu Inđije, Cucin. Ovaj momak je povukao loptu po desnoj strani napada i sa oko 25.metara od gola gosta, oštro šutirao loptu pod prečku, ali je Vukliš bio oprezan i istu je izboksovao u polje. I poslednju priliku za gol domaćina je imao odbranbeni igrač. Miša Mihajlov je odlično skočio na posle centaršuta Brane Ilića, ali je njegov udarac glavom završio direktno u golmana gosta.

Sa druge strane Novosađani su meč otvorili sa kolosalnom prilikom Sanićanina. Bio je to 4.minut igre. Posle malog karambola u petercu domaćina, lopta stiže na glavu visokog igrača u crveno beloj opremi, ali je on sa otprilike tri metra poslao istu preko prečke.

U ovom delu meča i dve (ne)sporne situacije. Prvo je u 15.minutu u kaznenom prostoru posle duela pao igrač Inđije, Aleksić, ali je sudija ostao nem. I druga u 23.minutu, kada je sudija svirao prekršaj nad Mihajlovom, a sekund pre toga gost je postigao gol.

Drugi deo meča počinje sa trostrukom izmenom u timu Vojvodine. Ispala je to dobitna odluka trenera Nenada Lalatovića. Vojvodina je zaigrala bolje, a to se i na kraju pokazalo kao odlučujuća prednost, prednost duže klupe.

0: 1 je bilo u 59.minutu. Brza akcija gosta kroz sredinu terena. Par izmenjenih dodavanja i Bojić je sam za laganu egzekuciju. Jovičić je u toj situaciji ostao potpuno nezaštićen.

0: 2 je bilo u 70.minutu. Slobodan udarac je izveo Drinčić, lopta pada na peterac, čini se neko iz odbrane je šalje na drugu stativu, a tamo je usamljen Čović, koji loptu šalje u nezaštićenu mrežu.

Domaćin je imao svoje prilike i to obe preko Bastajića. Prvu u 66.minutu i drugu u 74.minutu. U obe situacije ovaj igrač je šutirao preko prečke gola gosta.

Na kraju bilo je vidno da nedostaje u timu Inđije kreator igre Srđan Dimitrov. On nije ni bio u protokolu za ovu utakmicu. Kako nezvanično saznajemo u pitanju su radnje oko prelaznog roka fudbalera.

Inđija – Vojvodina 0: 2 (0: 0)

Inđija. Gradski stadion. Sudija: Milan Mitić, pomoćnici: Uroš Stojković i Milan Mihajlović. Četvrti sudija: Pavle Tomić. Delegat: Branislav Pandurov. Strelci: Bojić 58′ i Čović 70′ – Vojvodina. Žuti kartoni: Protić 37′ – Inđija, Mrkajić 32′, Devetak 33′ i Kovačević 65′ – Vojvodina.

Inđija: Jovičić, Cucin, Mihajlov, Brana Ilić (K) (Bakić 88′), Milijan Ilić (Tripković 61′), Bastajić (Veličković 77′), Jovanović )Eliomar 61′), Aleksić (Purtić 61′), Krneta, Protić, Đorđević.
Trener: Bratislav Živković

Vojvodina: Vukliš, Devetak (Đorđević 46′), Maksimović (Stojković 55′), Sanićanin, Kovačević, Zukić (Čović 46′), Andrić, Drinčić (K), Mladenović, Mrkajić (Bojić 46′), Vukadinović (Grmović 77′).
Trener: Nenad Lalatović