Prvi Maj - Mladost Omoljica, foto: Sportin

Ruma. Stadion 1.Maja, bez prisustva gledalaca. Sudija: Marko Gnjatović, pomoćnici: Predrag Rađen i Marko Grujić. Delegat: Ozren Dukić. Strelci: Mašić 89′ – 1.Maj, Lukić 90+1′ – Mladost.

1.Maj: Jović, Gavrilović, Simenunović, Sremčević, Radišić (K), Stojanović, Mašić, Vukanović, Milojević, Živković.
Klupa: Petrović, Aleksić, Čupeljić, Krstić, Stupar, Ninković, Zec
Trener: Radovan Radaković

Mladost: Luković, Pavlović, Luka Lukić, Zulfić, Savkov, Javor, Cepelin, Juriša, Graovac, Simonović, Jakovljević.
Klupa: Topić, Lazinica, Markov, Cerović, Đokić, Tanasković, Vladimir Lukić
Trener: Dušan Đokić

Zanimljiva fudbalska predstava je viđena na četvrtfinalnoj utakmici Kupa Vojvodine odigrane u Rumi.

Rivali su bili trećeligaški sastav domaćina 1.Maja i četvrtoligaša iz Banata, Mladosti iz Omoljice. Meč je obeležio i duel dva nekadašnja igrača večitih rivala. Sa strane domaćina šef stručnog štaba Radaković, bivši golman Partizana, a kod gosta crveno beli golgeter Dušan Đokić, a sada strateg Omoljičana.

Sama utakmica je rešena u praktično samo dva minuta. Ta dva minuta su bila i na samom kraju isteka regularnog vremena. Rumljani stižu do vođstva u 89.minutu preko Mašića. Gosti se nisu u toj situaciji najbolje snašli i Mašić je otvorio vrata polufinala svom klubu. Ta radost je kratko trajala, jer su se sada Rumljani dva minuta kasnije sa svojom greškom revanširali gostu. Domaću grešku u odbrani je kaznio Luka Lukić za poravnanje rezultata i kasnije penale.

Penal rulet su dobili gosti sa rezultatom, 2: 3. Odlučujući penal za domaćina nije realizovao Radišić. Ovaj igrač je pogodio stativu i gosti su mogli da započnu slavlje.

Prvo poluvreme smo potrošili, jer nismo uopšte igrali u prvom poluvremenu„, započeo je trener domaćina Radovan Radaković i potom nastavio, „Nismo napravili ni jednu šansu, imali smo samo dva šuta sa neke distance, ovo drugo ništa nismo igrali. Drugo poluvreme je bilo nešto sasvim drugo. Pravili smo velik pritisak. Protivnik nije u tih 100 minuta napravio ni jednu šansu. I posle jednog centaršuta, nije ni šut bio, naša neopreznost, rezultiralo je nerešenim rezultatom. Mi smo se mučili takoreći tih 100 minuta. Videla se nervoza u ekipi. Jedna takmičarska utakmica, ali dobro neka prođe ovo ovako. Mi se okrećemo novoj utakmici pa da ubiramo plodove rada„.

Znali smo da nas očekuje jedna odlična ekipa predvođena mojim kolegom Radakovićem„, iznosio je svoje viđenje događaja trener Mladosti, Dušan Đokić i dodao, „Nismo se pripremali za ovako šokantnu utakmicu, ali smo se pripremali za utakmicu sa proverenim igračima. Došli smo kao autsajderi. Mislim da zasluženo idemo dalje. Primili smo gol iz jedne jedine greške, isto tako smo dali gol iz njihove jedine greške. Kup je zato zanimljiv jer neprolazi uvek dalje favorit. Mi ćemo pokušati da ovu našu šansu iskoristimo na najbolji mogući način„.