Železničar - Star, foto: Anđelko Belić

Inđijska hala sportova je večeras bila domaćin poslednjoj odigranoj utakmici 17.kola Prve regionalne lige.

Pred oko 200 gledalaca su igrali košarkaši Železničara i novosadskog Stara. Železničar je u prvoj četvrtini imao dosta praznog hoda pa su gosti ti iskoristili i ubacili 26 poena. U drugoj četvrtina su igrači u zelenoj opremi znatno pojačali odbranu, a iz nje je vrlo brzo proradio napad pa su domaći igrači sa lusom otišli na veliki odmor, 46: 41.

U drugom delu meča i pored svih nastojanja Novosađana da stignu prednost domaćina, Železničar je bio taj koji se pitao za rezultat na semaforu. Na kraju meča sigurna pobede Železničara sa rezultatom 84: 70.

Po četvrtinama je bilo: 19: 26, 27: 15, 26: 18 i 12: 11.

U narednom kolu Železničar gostuje u Vrbasu, dok će Star ugostiti ekipu Stare pazove. Obe utakmice se igraju u nedelju.