Košarkaši Dunava su bili na domak velikog iznenađenja 19.kola Košarkaške lige Srbije.

Devetnaesti košarkaški dan u elitnom takmičenju Srbije je otvoren u hali Master. Pred oko 100 gledalaca su igale ekipe zemunske Mladosti i Zlatibora iz Čajetine. Mladost je na kraju meča pobedila posle velikog rezultatskog preokreta, 75: 67. Po četvrtinama je bilo: 17: 30, 13: 11, 23: 5 i 22: 21.

Thomas je sa 26 poena bio najbolji u ekipi Mladosti. Kod Zlatibora je to bio Dragoslav Papić sa 15 poena. Sudije: Siniša Prpa, Nemanja Ninković i Vladimir Vesković.

Hala Milenijum Vršac

Vršačka hala Milenijum je bila domaćin drugoj odigranoj utakmici večeri. Pred 600 gledalaca Vršac je ugostio ekipu Dynamica. Gosti su očekivano opravdali ulogu favorita, 82: 100. Po četvrtinama je bilo: 20: 17, 15: 27, 29: 28 i 18: 28.

Mladen Grušanović je sa 27 poena bio najefikasniji Vrščan. Kod Beograđana je to bio Glas Gregor sa 31.poenom. Sudije: Saša Maričić, Aleksandar Milojević i Stevan Krstić.

Napredak Aleksinac, detalj, foto: Fejzbuk

U aleksinačkoj hali sportova pred 600 gledalaca su igrale ekipe Napretka i užičke Slobode. Gosti su do pobede stigli posle rezultatskog preokreta u poslednjih 10 minuta utakmice, 80: 84. Po četvrtinama je bilo: 18: 22, 26: 18, 23: 21 i 13: 23.

Luka Gašić iz domaćeg tima i Dimitrije Nikolić oz gostujućeg satava su sa po 20 poena bili najefikasniji igrači. Sudije: Ivan Stefanović, Radoš Arsenijević i Nikola Miloradović.

Hala „Park“ Stara Pazova, detalj

Staropazovačka hala Park je bila domaćin vrlo zanimljivog duela Dunava i čačanskog Borca. Pred 250 gledalaca je malo falilo da se „Alasi“ domognu velikog rezultatskog preokreta, 74: 76. Po četvrtinama je bilo: 11: 17, 15: 21, 21: 23 i 27: 15.

Vuk Malidžan je sa 23 poena bio najbolji strelac Dunava. Kod Čačana je to bio Nemanja Todorović sa 19 poena. Sudije: Vladimir Jevtović, Marko Pecelj i Jasmina Juras.

SC Kolubara Lazarevac

Poslednja utakmica dana je odigrana u Lazarevcu. Pred 750 gledalaca su igrale ekipe Kolubare i Metalca iz Valjeva. Kolubara koja u drugom delu takmičenja igra kao preporođena je zabeležila novu pobedu, 87: 79. Početvrtinama je bilo: 31: 20, 14: 23, 26: 22 i 16: 14.

Nikola Čvorović je sa 21.poenom bio najbolji u timu Kolubare. Kod Valjevaca e to bio Luka Anđušić sa 20 poena. Sudije: Uroš Obrknežević, Marko Strika i Ljubomir Marković.