Vuk Živanić, foto: Živko Radivojević

Iako ima tek sedam godina, za Vuka Živanića iz Šimanovaca može se reći da je „predodređen“ za atletiku.
Oduvek je bio prepun energije – kaže Bojan Živanić, otac Vuka – Voleo je da skače i preskače. Pre tri meseca odveo sam ga na testiranje u Atletski klub Ruma. Već posle dva dana imao je prvu trku na 60 metara. U svojoj grupi je bio najbolji, a u sveukupnom plasmanu šesti.

Potom su usledila prva zvanična takmičenja, prve medalje.

Na „Mitingu“ u Sremskoj Mitrovici osvojio sam prve medalje – kaže u svom prvom intervju Vuk Živanić – Na 60 metara osvojio sam srebrnu, a na 200 metara bronzanu medalju. Poslednje takmičenje mi je bio Međunarodni turnir „Gospojinski miting“ u Šapcu. Srebrnu medalju sam osvojipo na 60 metara, a na 200 metara sam bio četvrti. Da me takmičar iz Partizana iz Beograda nije u jednom trenutku izgurao sa staze, verovatno bi osvojio još jednu medalju.

Kako Vuk kaže, uzor mu je, a ko bi drugi, Jusejn Bolt, najbolji atletičar svih vremena, rekorder na 100 i 200 metara.