Zastava Kup 2019, foto: Dragan Alimpijević

Pionirka streljačkog kluba Mladost Inđija, Lana Džonić, pobednica je 2. kola Кupa Srbije i Zastava Кupa, koji su 23. februara održani u Кragujevcu. Lana je trijumfovala sa odličnim rezultatom od 186 krugova a pobeda je bila više nego tesna jer su dve takmičarke imale istovetne serije, 91 i 95 krugova. Odluka o pobedniku je pala nakon prebrojavanja desetki i tu je Lana, sa 9 centara bila uspešnija od sjajne takmičarke iz kluba Novi Beograd Ušće Anje Кnežević, koja je ubila 8 centara. Ova pobeda donela je Lani 12 bodova i verovatni je učesnik finala Кupa bez obzira na rezultat na predstojećem trećem kolu koje se održava u Beogradu, 16. marta.

Bodove za finale, na 2. kolu Кupa osvojili su i pionirka Bošnjaković Tijana koja je sa 181 krugom postavila svoj lični rekord i osvojila 5. mesto, petoplasirani pionir Lukač Jovan, kadeti Mihajlović Veljko i Bojić Strahinja koji su osvojili 4. odnosno 6. mesto i mlađi junior Gaćeša Dimitrije koji je bio četvrti.

Sve u svemu, prilično dobar nastup inđijskih strelaca mada se očekivala još neka medalja. Ipak, očekivanja su i dalje visoka jer se najbolji rezultati i plasmani očekuju na finalu Кupa koje je zakazano za 30. mart a održaće se u Pančevu.