Hala Šumice Beograd, foto: moja ekipa.com

Srpski rukometni superligaši su večeras odigrali veliku većinu utakmica iz 17.kola. Među njima je bio i večiti derbi.

U hali „Šumice“ pred 450 gledalaca Crvena Zvezda je kao domaćin dočakala ekipu Partizana. Crno beli su na kraju meča uspeli da savladaju večitog rivala sa 29: 30 (14: 20). Kako rezultat i pokazuje timovima je pripalo po jedno poluvreme, a Crvena Zvezda je bila blizu boda jer je u poslednjem minutu stigla do 29: 29. Ipak nije domaćin uspeo da sačuva svoju mrežu u nastavku tog poslednjeg minuta i gosti su mogli da slave pobedu. Borislav Ljubojević je sa 7 golova bio najefikasniji igrač u crveno belom dresu. Sa suprotne strane u crno belom dresu to je sa 10 golova bio Darko Stevanović.

Nenad Nikolić iz Lazarevca i Dušan Stojković iz Niša su delili pravdu na ovom meču.

Pred oko 100 gledalaca u hali sportova u Požegi su igrali timovi sa začelja tabele. Sloga, jedini tim bez osvojenog boda je nastavila u tom neslavnom ritmu jer je poražena od ekipe Mokre gore iz Zubinog potoka sa rezultatom, 23: 28 (10: 17). Gosti su posle ove pobede znatno bliži opstanku u eliti. Boris Jovanović je sa 5 golova bio najefikasniji igrač Sloge, a kod gosta je to sa 10 golova bio Bogdan Utnić.

Boban Blagojević i Branislav Đokić iz Jagodine su delili pravdu na ovom meču.

Hala Jezero Kikinda

Kikindska hala „Jezero“ je bila prepuna sa oko 800 gledalaca koji su ispratili „Banatski derbi“. Kikinda je ugostila pančevački Dinamo. Gost je bio na kraju tvrd „orah“ za domaćina, 27: 33 (13: 15). Milan Lisica sa 7 golova je bio najefikasniji Kikinđan. Kod lidera na tabeli čak tri igrača su takođe imali po 7 postignutih golova. To su bili Veljko Milošević, Ivan Dimitrijević, Darko Milenković.

Beogradski sudijski par su činili Marko Boričić i Dejan Marković.

Hala sportova Dudova Šuma dve sale

Da Subotičani vole rukomet je pokazao i broj posetilaca u hali „Dudova šuma“. Oko 800 gledalaca je ispratilo duel Spartaka i Novog pazara. „Putari“ su na kraju savladali favorizovanog gosta sa rezultatom 34: 25 (17: 12). Željko Šušić je sa 8 golova najviše rešetao mrežu gosta, a istom merom je uzvraćao sa druge strane Armin Kaltak.

Lazarevčani, Miloš i Đorđe Jevtić su delili pravdu na ovom meču.