Hala Šumice Beograd, foto: moja ekipa.com

Večeras su odigrane i poslednje dve utakmice iz 15.kola Super lige Srbije za rukometaše.

Beogradska hala „Šumice“ je bila domaćin duela Crvene zvezde i šabačke Metaloplastike. Gosti su u meč ušli kao favoriti i to su na terenu i pretvorili u pobedu, 27: 30 (11: 15). Šapčani su od početnih 0: 2, pa sve do kraja utakice bili u konstantnom vođstvu, osim u prvom poluvremenu kada je domaćin četiri puta stizao do poravnanja rezultata. Poslednji put u 12′ kada je bilo, 6: 6.

Stefan Petrić je sa 6 golova bio najbolji strelac kod Crvene zvezde, a kod gosta je to bio Vukašin Vorkapić sa 11 golova.

Pred oko 200 gledalaca meč su sudili Ivan Mošororinski i Aleksandar Pandžić.

USC Voždovac

I druga utakmica dana je odigrana u Beogradu. U derbiju začelja Obilić je savladao tim Mokre gore iz Zubinog potokja sa 29: 22 (15: 9). Obilić je rano stigao do visokog vođstva. Već u 6′ je bilo 3: 0. U nastavku je ta prednost uglavnom postepeno rasla, a gosti su samo u par navrata stizali do minus dva gola zaostatka (4: 2, 5: 3…). Prvi deo Obilić dobija sa šest golova razlike i već tada se naslućivao pobednik derbija začelja. U drugom delu meča Beograđani su uglavnom održavali visoku prednost za veoma važna dva boda koja ih vode dalje od zone za ispadanje.

Sa 11 postignutih golova najefikasniji domaći igrač je bio Rastko Aničić. Kod tima Mokre gore je to bio Bogdan Utvić sa 7.golova.

Utakmica je odigrana u hali sportova „Voždovac pred 100 gledalaca. Utakmicu su sudile: Vanja Antić i Jelena Jakovljević iz Beograda.