Hala Šumadija Aranđelovac

Odigrane su još dve utakmice iz 14.kola Super lige Srbije za rukometašice.

Pred 500 gledalaca u aranđelovačkoj hali sportova „Šumadija“ su igrale ekipe Bekament Bukovićke banje i Mladosti iz Nove pazove. Aranđelovčanke su opravdale ulogu favoritkinja i slavile su na kraju sa rezultatom, 25: 21 (15: 11). U prvom poluvremenu domaći tim bolje otvara utakmicu i u 8.minutu već ima plus četiri gola prednosti na svojoj strani, 6: 2. U nastavku gošće konsoliduju svoje redove i u 22.minutu, vode 9: 10. Međutim tu Novopazovčanke praktično staju, sledi serija domaćeg tima od 6: 1 i na odmor se odlazi sa pristojnih 15: 11 za Bekament. Ovaj period igre je konačno uticao i na drugi deo meča pa je tim iz Aranđelovca zabeležio i trinaestu pobedu.

Milica Rančić je sa 6 golova bila najefikasnija u domaćem timu. Kod gošći je to bila Leposava Glušica sa 7.golova. Leskovački sudijski par su činili na ovom meču Dušan Cvetković i Igor Nikolić.

Hala Šumice Beograd, foto: moja ekipa.com

Druga utakmica večeri je odigrana u Beogradu. U hali „Šumice“ pred 300 gledalaca su igrale ekipe Voždovca i Zaječara. Gošće su bile na kraju očekivano bolje, 23: 28 (8: 12). Voždovac se dobro držao sve do 18′. Tada su poslednji put imale vođstvo, 7: 6. U nastavku za 12′ postižu samo jedan gol, a gošće šset i tu se lomi utakmica. Drugi deo je protekao u dominaciji Zaječarki.

Valentina Božinović je postigla 10 golova za Voždovac, dok je kod Zaječarki sa 12 golova bila najefikasnija Jelena Terzić.

Branko Radaković i Nikola Bakmaz su bili arbitri na ovom meču.