Hala Bor, detalj foto: bor 030

Večeras su na programu bile i poslednje dve utakmice 12.kola Super lige Srbije za rukometašice.

U borskoj hali sportova pred 300 gledalaca su igrale ekipe Bor-RTB i Mladosti iz Nove pazove. Za domaći sastav je to možda bila i poslednja prilika da sa pobedom uhvati kakav takav priključak u borbi za opstanak. Umesto toga bodovi odlaze u Srem, 27: 30 (14: 17). Gošće su od prvog do poslednjeg minuta bile u vođstvu i zasluženo su stigle do svoje šeste prvenstvene pobede.

Teodora Majkić sa 7 golova je bila najefikasnija u domaćem timu. Kod gošći je to sa 9 postignutih golova bila Leposava Glušica.

Meč su sudili Igor Nikolić i Dušan Cvetković, oba iz Leskovca.

Hala Šumice Beograd, foto: moja ekipa.com

Od 21.čas je započeo meč Voždovca i Bekament Bukovičke Banje. Utakmica je odigrana pred 100 gledalaca u hali „Šumice“.

Na kraju ovog duela očekivana pobeda gošći koje su tako stigle do pobede broj 11. Rezultat na semaforu je bio: 23: 26 (11: 15). Voždovčanke su se dobro držale sve do 16.minuta kada je na semaforu bilo 9: 9. Pre toga domaći tim je u 10.minutu imao tri gola prednosti, 7: 4. U nastavku gošće preuzimaju sve u svoje ruke i na odmor odlaze sa četiri gola prednosti. U nastavku gošće održavaju stečenu prednost za sigurnu pobedu. Mina Petrović sa 10 golova je bila najefikasnija u timu Voždovca, dok je kod Aranđelovčanki Katarina Stepanović sa 5 golova bila najefikasnija u timu.

Meč su sudili: Ivan Mandić i Nemanja Kovačić oba iz Novog sada.