Železničar - Kris Kros, foto: Anđelko Belić, Sportin

U 11. kolu prve srpske lige košarkaški klub Železničar savladao je na domaćem terenu goste iz Pančeva, ekipu Кris Кrosa rezultatom 87: 66, po četvrtinama je bilo 19: 18, 17: 15, 25: 14 i 26: 19.

Početak utakmice protekao je u znaku domaćih igrača, ali ubrzo gosti hvataju priključak. Do kraja druge četvrtine na terenu je borba bila ujednačena.

Nakon pauze domaći igrači totalno preuzimaju kontrolu nad utakmicom. Razlika u poenima brzo skače na preko 20 poena. Do kraja utakmice mogli smo da vidimo lepršavu igru domaće ekipe, a pred kraj trener Jojić šansu daje mlađim igračima. Na kraju pobeda od 21og poena razlike.

Domaći tim je predvodio Petrović Dragutin sa 19 ubačenih poena (3 trojke), a pratili su ga Drljača 16, Marković 15 (3 trojke), Rović Strahinja 14 (4 trojke), Ivaniš 11 (1 trojka), Rović Miloš 10, Mišić 2, Danilović 2, Ilić, Petrović Nemanja, Jović Jovan, Petrović Nikola.

Sledeću utakmicu Železničar igra u Кuli protiv ekipe Hajduka.

Piše: Nemanja Petrović