Inđija - Ruma, foto: Anđelko Belić, Sportin

Mali broj gledalaca je bio prisutan u subotu uveče u inđijskoj hali sportova na utakmici odbojkašica Inđije i Rume. Prava je šteta što nisu bili prisutni u većem broju jer su imali priliku da vide zanimljivu odbojkašku predstavu u kojoj su gošće bile dominantne u „Sremskom derbiju“.

Domaći tim je dobro igrao samo u prvom setu i to negde do polovine tog dela utakmice. Rumljanke su potom imponovale sa znanjem, borbenošću, htenjem pa i visinom tima i nečudi konačnih, 0: 3.

U tom prvom setu Inđija igra agresivno, bolje, pa je strateg gošći sada već legendarni trener tima Slobodan Gajević u trenutku vođstva Inđije sa rezultatom 7: 2 tražio tehnički odmor. To mu nije pomoglo puno, bar na oko jer domaće odbojkašice prave još dva vezana poena, a potom sunovrat. Na servis Mire Savović se ređaju poeni kao na traci i Ruma prvo stiže na 9: 8, a brzo i prvo poravnanje, 10: 10. Od tog trenutka gošće prelaze u vođstvo i kasniji odmori stratega Inđije, Dragana Rađenovića nisu mnogo donosili. Prvi set gošće dobijaju sa 20: 25.

Druga dva seta se mogu sažeti u jedan komentar. Domaći tim očajan, neprepoznatljiv, gošće sjajne. Čak treći set se činio kao da Inđinčanke neće izaći ni iz „malog“ seta. Ipak dva puta po 13: 25 za 0: 3 u setovima.

Za domaći tim ostaje nada da posle kiše stiže sunce, a gošće sa pravom najavljuju nov pohod, sada ka prvoligaškom društvu gde po kvalitetu sigurno i pripadaju.

Inđija. Hala sportova, gledalaca 50. Sudije: Raško Jovanović iz Beograda i Vanja Bjelogravić iz Novog beograda. Delegat: Goran Glušac iz Novog sada.

Inđija: Španović (K), Muždalo, Petrović, Orlić, Dubačkić, Trivun, Smrzlić (L-1), Stojanović, Pantelić, Janjušević, Matić, Marković, Katić (L-2).
Trener: Dragan Rađenović

Ruma: Savović, Stupar (K), Pavlović, Erkić, Vasić, Begović, Grujičić (L-1), Stojanović, Emilija Pavić, Rudež, Laketić, Maja Pavić, Gajević (L-2).
Trener: Slobodan Gajević