Inđija - Kralj, detalj, foto: Anđelko Belić, Sportin

Još jedna odbojkaška drama je viđena u subotu uveče u inđijskoj hali sportova. Odbojkašice Inđije su u tom meču dočekale ekipu iz Beograda pod imenom Kralj. Bio je to sudar dva tima koji su dobro, odnosno loše igrala na mahove.

Sjajno je Inđija započela ovaj meč sa relativno brzo osvojena dva uvodna seta, iako je prvi imao i svoju dramatiku. Domaći tim vodi na početku seta (5: 2), a potom sledi pad u igri koji kao i da nagoveštava buduću dramu. Gošće brzo poravnavaju rezultat, a potom i vode (5: 7). U nastavku seta se uglavnom igralo poen za poen iako su treneri dva tima sa taj-autima pokušavali da prodrmaju svoje igračice. Tako se ušlo u zanimljivu završnicu, a Inđija svoju prvu set loptu i koristi, 25: 23.

Drugi set domaći tim započinje furiozno. Brzo je bilo, 9: 4, potom, 19: 11 i na kraju seta 25: 15 i vođstvo pod 2: 0 u setovima.

Treći set, opet drama na parketu inđijske hale sportova. Gošće po prvi put započinju set sa vođstvom, ali to nije dugo trajalo. Ipak od sredine seta sve na oko kreće po željama gošća. Brzo je bilo 9: 13, potom čak 14: 21. I tu nastaje panika kod ekipe koja vodi. Inđija osvaja sedam poena, a gošće dva i stiže se do rezultata, 21: 23. Taj nalet domaćeg tima preseca sa odmorom Ljubomir Galogaža, trener gošći i kod rezultata 21: 24 gošće imaju prvu set loptu. Ipak koriste tek treću za pobedu, 23: 25.

Četvrti set, kao preslikani drugi, ali sada na terenu postoji samo jedan tim, gostujući. Uzaludna su bila nastojanja Dragana rađenovića, ali njegov tim se tada potpuno raspao. Gošće dobijaju taj set sa rezultatom 17: 25. Po igri to je moglo da bude i ubedljivije. Tim Kralja sada stiže i do poravnanja rezultata i osvojenog boda i sa neizvesnošću se očekivao poslednji set.
Da je odbojka i svaki set u njemu posebna utakmica se još jednom potvrdilo. Kao „Feniks“ su se digle domaće odbojkašice pravo od gubitnica u pobednice. Furioznom igrom su prosto pregazile Beograđanke za rezultat 15: 7 i pobedu u ovom meču.

Time je prekinut poprilično neugodan niz poraza Inđije, koja sada mirnije može u nastavak prvenstva.

Inđija. Hala sportova, gledalaca oko 150. Sudije: Milena Pajenk iz Barajeva i Vanja Bjelogravić iz Novog beograda. Delegat: Branko Vojvodić iz Rakovice.

Inđija: Španović (K), Muždalo, Janjušević, Petrović, Trivun, Marković, Smrzlić (L-1), Stojanović, Pantelić, Milošević, Matić, Katić (L-2).
trener: Dragan Rađenović

Kralj: Žujković, Bjelajac, Šimpraga (K), Krulj, Ana Stojanović, Rodić, Iva Stojanović (L-1), Perić, Aleksandra Stojanović, Radović, Milinković, Pajević, Vasić (L-2).
Trener: Ljubomir Galoguža