Hala "Strelište" Pančevo

Večeras je odigrano vanredno četvrto kolo Super „B“ rukometne lige Srbije za žene. U pirotskoj hali „Kej“ su igrale ekipe Pirota i Vrbasa. Meč je odigran pre 150 gledalaca. Bio je to vrlo uzbudljiv duel u kom su gošće na kraju pobedile, 30: 31 (18: 16). Domaći tim je diktirao tempo i rezultat u prvom delu meča. Imale su Piroćanke i plus šest golova razlike u 20′ (15: 9). Ipak su se gošće kasnije povratile i na poluvremenu je bilo podnošljivih 18: 16. U drugom delu meča prvo poravnanje rezultata je viđeno u 41′ (22: 22). I u anstavku bar do 48′ je Pirot bio u konstantnom vođstvu, ovog puta sa golom razlike. Od rezultata 25: 25, serija golova gošći, 25: 29. Od tog 53′ drama jer gosšće do kraja postižu samo dva gola, a domaći tim sedam. Ipak je sve odlučeno u poslednjem minutu kada je Zorana Milić postigla 31.gol za tim Vrbasa i overila pobedu gošći. Miljana Đorđević sa 7 golova je bila najefikasnija igračica u domaćem timu, a kod gošći Dušana Kovačić sa 12 golova.

Rumska hala sportova je bila poprište duela Slovena i Sloge. Meč je odigran pred 300 gledalaca. Rumljanke su na kraju dobile meč, iako su bile na rubu poraza sa sopstvenom krivicom, 29: 28 (15: 14). U prvom delu meča domaće rukometašice su sve do 20′ bile u solidnoj prednosti. Ona je u pojedinim momentima bila i plus četiri gola, 10: 6. U poslednjih deset minuta igre gostujuće igračice su efikasnije, otresitije i u par navrata poravnavaju rezultat (11: 11, 13: 13 i 14: 14). U poslednjem minutu tog dela igre domaći tim ipak postiže gol za mirniji odlazak na odmor.Drugi ddeo igre, kao preslikan iz prvog. Opet Rumljanke bolje, ali u finišu drama. Gošće u 57′ imaju dva gola prednosti i sve se činilo da bodovi odlaze za Petrovac (25: 27). Ipak poslednji minut je i doneo opet veliku radost za domaći tim. Gol za pobedu postiže Mila Avramović. Sa 7 golova u timu Slovena je najefikasnija igračica Jovana Avramović, a kod gošći je to Vanja Đorđević sa 8 golova.

Na Banjici u hali USC Voždovac su igrale ekipe ORK Beograda i kruševačkog Napretka 12. Domaći tim je sve vreme bio dominantan rival i glatko je dobio meč sa rezultatom 34: 23 (19: 11). Anđela Gudžić i Jelena Kostrešević sa 7 golova su bile najefikasnije u timu ORK-a, dok je kod Kruševljanki to bila Jelena Knežević sa 11 golova.

U požarevcu je viđena druga pobeda gošći večeras. Pred oko 100 gledalaca su u hali Požarevac igrale igračice Požarevca i kragujevačkog Radničkog 1964. Bivše dvostruke šampionke Srbije su u očekivanom ishodu dobile ovaj meč 30: 29 (18: 20). Olja Nikolić sa 11 postignutih golova je bila najefikasnija domaća igračica, dok je kod gošći to bilaAjlin Bjelak sa čak 15 golova.

Hala sportova u Kučevu je bila poprište duela, lokalnog tima Kučeva i Topličanina. Gošće su na kraju slavile u ovom derbiju začelja, poslebno posle sjajne igre u prvom delu utakmice, 20: 21 (7: 13). Isidora Sujić sa 5 golova je bila najefikasnija igračica Kučeva, dok je kod gošći to bila Ivana Dimitrijević sa 7.golova.

Poslednji meč kola je odigran u Pančevačkoj hali „Strelište“. Bio je to duel vojvođanskih timova, Pančeva i inđijskog Železničara. Domaći tim je uspeo da dobije ovaj meč posle rezultatskog preoktera u drugom delu meča. Gpošće su prvi deo rešile u svoju korist, ali se to ispostavilo kao nedovoljno za osvajanje bar boda, 26: 22 (12: 14).