Saopštenje, fejzbuk, FK Borac

Na zvaničnoj stanici fejzbuka Fudbalskog kluba Borac sa Klise (Novi Sad) je osvanulo sledeće saopštenje koje Vam prenosimo bez izmene.

POŠTOVANI,

OVIM PUTEM VAS OBAVEŠTAVAMO DA FK BORAC IZ NOVOG SADA NEĆE VIŠE NASTUPATI U VFL „JUG“, POČEV OD 2. KOLA I UTAKMICE SA SLOGOM TEMERIN.
RAZLOZI ZA OVAKVU RADIKALNU ODLUKU NAŠEG KLUBA I UPRAVE JE UZROKOVAN VEOMA ČUDNIM ODLUKAMA FSV KOJI SU PROTIVNI PROPISIMA ISTOG ORGANA I PROPOZICIJAMA VFL „JUG“. NAIME, FUDBALSKI SAVEZ VOJVODINE JE KRAJEM JUNA TEKUĆE GODINE, DONEO SKANDALOZNU ODLUKU DA VRATI U NAVEDENU LIGU KLUBOVE KOJE SU ZAVŠILE ISPOD CRTE NA KONAČNOJ TABELI I KOJI SU ZASLUŽENO ISPALI U NIŽI RANG TAKMIČENJA. PITAMO SE ČEMU OVAKVA ODLUKA, OTKUD SAVEZU PRAVO DA DISKRECIONO ODLUČUJE KOGA ĆE OD KLUBOVA „POČASTITI“ VRAĆANJEM U LIGU IZ KOJE SU ISPALI I GDE JE NESTALA PRAVNA SIGURNOST IGRANJA UTAKMICA LIGE VFL „JUG“. ISTO TAKO, NAVEDENA LIGA JE PROGLAŠENA NAJNEREGULARNIJOM LIGOM U CELOJ SRBIJI A O ČEMU SVEDOČI I ČINJENICA DA JE PRVENSTVO BILO SUSPENDOVANO NA 7 DANA U PROŠLOJ SEZONI 2017-2018, DAKLE REČ JE O ČETVRTOJ LIGI O KOJOJ JE BRUJALA CELA SRBIJA I KOJA JE BILA NEREGULARNA A ŠTO JE JOŠ VIŠE ZAPREPAŠĆUJUĆE JE ČINJENICA DA NEKA LIGA BUDE SUSPENDOVANA, TO JE UPRAVO USPELA LIGA VFL „JUG“.
FK BORAC NOVI SAD NALAZI ZA SHODNO I DA UKAŽE NA TO DA JE TOKOM PROŠLE SEZONE NEKOLIKO PUTA UKAZIVAO NA NEREGULARNOST SUĐENJA KADA SU U PITANJU UTAKMICE FK BORCA, POSEBNO U PRVOM DELU ŠAMPIONATA KADA JE NA 8 GOSTOVANJA SUDJENO 6 PENALA PROTIV NAŠE EKIPE, A POGOTOVO UTAKMICE 28. KOLA I UTAKMICE SA LSK-OM KOJE JE OBELEŽILO NEZAPAMĆENO LOŠE I SKANDALOZNO SUĐENJE GLAVNOG SUDIJE I NJEGOVIH ODLUKA NA ŠTETU BORCA, ZBOG KOJIH JE MOGAO DA ISPADNE IZ LIGE DA NIJE POBEDIO U POSLEDNJEM KOLU, MADA BI NAS MOŽDA FSV I NAGRADIO TAKO ŠTO BI NAS OSTAVIO U LIGI? NA NAVEDENE DOPISE I SAOPŠTENJA NAŠEG KLUBA SAVEZ JE OSTAO NEM, TE IH NIJE NI RAZMATRAO. PORED TOGA, FSV JE TOKOM CELE SEZONE PRIMENJIVAO DVOSTRUKE ARŠINE PREMA NAŠEM KLUBU DONOSEĆI DISKRIMINIŠUĆE ODLUKE.
NA OSNOVU SVEGA NAVEDENOG, FK BORAC NOVI SAD, ŽELI DA IZADJE IZ VRZINOG KOLA U KOJE JE NAŽALOST UPAO I IZADJE ČIST AKO JE TO IKAKO MOGUĆE, PRE SVEGA ŽELEĆI DA UČINI USLUGU SREMAČKIM KLUBOVIMA DA UŠTEDE PUTNE TROŠKOVE DOLASKA U NOVI SAD KADA GOSTUJU EKIPI FK BORCU.

DAKLE, OVU TEŠKU ODLUKU ZA NAŠ KLUB SMO DONELI HLADNE GLAVE, ODLUKA JESTE ŽALOSNA I TEŠKA, PRE SVEGA IMAJUĆI U VIDU DA JE FK BORAC NOVI SAD NAJSTARIJI ČETVRTOLIGAŠ U OVOJ LIGI, ALI NAM NE PREOSTAJE NIŠTA DRUGO NEGO DA ISTUPIMO NA OVAJ NAČIN, A NAMA PREOSTAJE DA IGRAMO FUDBAL U PATOS LIGI IZ KOJE NADAMO SE NE MOŽEMO DA ISPADNEMO I U KOJOJ NEĆE BITI VRAĆANJA U LIGU KLUBOVA KOJI ISPADNU, MADA SVE JE DANAS MOGUĆE, MOŽDA SE NAPRAVI I 7. LIGA?

Ostavite odgovor