Miroslav Blanuša, foto: Sportin.biz

Iza omladinskog sastava inđijskog prvoligaša je nešto oko mesec dana rada. Treniralo se na pomoćnom terenu kod železničke stanice, a odigravane su i pripremne utakmice uglavnom protiv seniorskih ekipa. Samo jedan duel je bio sa vršnjacima i to u Beogradu protiv rivala iz Kvalitetne omladinske lige Srbije, Internacionalom. Koliko je zadovoljan sa do sada učinjenim govori trener tima Miroslav Blanuša,

Praktično smo dve trećine pripremnog perioda prošli. Moram da istaknem da sam sa radom igrača zadovoljan. Sve protiče u najboljem redu. Novi igrači su se prilagodili načinu rada u našem klubu. Igrači koji su došli iz našeg kadetskog sastava su takođe deo ukupnog pozitivnog utiska. Milina je gledati i raditi sa njima, a na treninzima ih ima preko trideset. Te smo ja i Banjac, kao pomoćni trener zadovoljni sa njihovim odnosom ka obavezama„.

O utakmicama koje su do sada u pripremnom periodu odigrane, Blanuša kaže,

Odigrali smo dovoljan broj pripremnih utakmica koje smo zacrtali u planu rada. Startovali smo protiv inđijskog Železničara i izgubili ubedljivo, 0: 4. Ja, ne gledam to tako u pripremnom periodu kroz konačan rezultat, već po segmentima igre ili poluvremenu. U prvom je bilo 0: 0. Drugo su započeli igrači koji su tek stigli u naš klub. Druga je bila protiv Internacionala u Beogradu. Na kraju 1: 1. Prvi deo smo dobili sa 0: 1. Kompletan utisak, posebno iz prvog dela utakmice vrlo pozitivan. Potom smo gostovali kod sremskoligaša u Ljukovu. Bio je to meč bez golova. U četvrtoj utakmici smo gostovali sa kombinovanim timom u Novom slankamenu. Tu smo lako pobedili tim Dunava sa 5: 1. Već sutradan smo igrali protiv Hajduka u Breški. Sa četvrtoligašem je bilo 2: 2. Poslednju odigranu proveru smo imali u Putincima. PSK smo dobili sa 6: 0„.

Miroslav Blanuša, trener omladinaca

Tu pripremnim utakmicama sigurno nije kraj ?

Imamo još tri provere do starta prvenstva. Već sutra igramo protiv Napretka u Popincima. Tu ću opet pružiti priliku igračima da se nametnu za uži sastav u narednom prvenstvu. Potom sledi utakmica sa vršnjacima iz superligaškog kluba Voždovac. Taj meč se igra u nedelju sa početkom od 11,30 časova i biće pravi izazov zbog najavljenih temperatura. Takozvanu „Generalnu probu“ ćemo imati protiv ekipe 1.Maja u Rumi„.

Miroslav Blanuša i njegova desna ruka Bojan Banjac imaju još malo vremena da izbruse formu tima za drugu uzastopnu sezonu među najboljim klubovima u ovom uzrastu u Srbiji. Dva mlada stručnjaka koja imaju i veliko igračko iskustvo. Oba su nekada igrali i kao internacionalci i zato i nečudi da su igrači lako prihvatili sve savete koje im oni donose. Još da se sve to prenese u bodovni saldo, pa tada ni cilj plasmana u gornji deo tabele neće biti samo „sanak pusti“.

Za sam kraj i reči pohvale za takozvani „skauting“ u ovom klubu. Momci koji su stigli kao pojačanja u omladinski pogon su sa svojim zalaganjem već zapali za oko i šefu stručnog štaba seniorskog sastava koji im je već ukazivao poverenje. Mi naravno nećemo praviti greške „dizanjem u nebesa“ ta imena, ostavljajući njima samima da se još više nametnu.

Author

Ostavite odgovor