Sportski prijatelji, foto:Živko Radivojević

Predstavnici Hajduka 1932 iz Šimanovaca, predsednik kluba Tomislav Ćirković, sa saradnicima Žarkom Mrkajićem i Nebojšem Jovanovićem, boravili su danas u prostorijama Crvene zvezde u Beogradu, gde su se upoznali sa predugovorom o poslovno – tehničkoj saradnji dva kluba. Prioritet je na saradnji omladinskih škola ova dva kluba.

Osnovni interes našeg kluba je da širi pozitivnu energiju – istakao je Vladimir Cvetičanin, koordinator u Omladinskoj školi Crvene zvezde – Kroz organizovan sistem saradnje želja nam je da dođemo do stabilnog izvora igračkog pogona za omladinsku školu, samim tim i za prvi tim. Osnovni pokazatelj s kojim klubovima bi trebalo potisati ugovor su klubovi, s kojima smo do sada imali saradnju. Ovim putem saradnju podižemo na mnogo viši nivo.

Lokalna samouprava, odn. Sportski savez „Razvoj sportova“, stači su iza ove, zanimljive akcije.

Imali smo uvid u predugovor, koji je u svakom pogledu odličan – zadovoljan je Tomislav Ćirković, predsednik FK Hajduk 1932 – Ugovor ćemo za dva dana, svakako, potpisati. Ovo je značajno za lokalnu samoupravu, Šimanovce, ali i širu okolinu i za sve one koji podržavaju sport. Imaćemo edukacijsku i svaku drugi saradnju sa evropskim i svetskim šampionom. Igralište Hajduka 1932 bi trebalo da bude stecište mladih igrača, od 7 do 20 godina.

Saradnja ova dva kluba traje godinama i najviše se ogledala u učešću mladih fudbalera Crvene zvezde na tradicionalnom turniru „Budući asovi“, čiji je idejni tvorac Žarko Mrkajić.

Ova priča, u koju smo ušli, trebalo bi da doprinese unapređenju rada u našem klubu – jasno je „legendarnom“ Žarku Mrkajiću – Ubeđeni smo da ćemo privući što više dece u našu školu. Saradnja sa Crvenom zvezdom će biti i na drugim poljima, a posebno na edukaciji našeh trenera.

Zvanično, svečano, potpisivanje ugovora obaviće se u četvrtak, 10. maja, u 12. časova u prostorijama FK Crvena zvezda, na Stadionu „Rajko Mitić“.

Author

  • Živko Radivojević

    Živko Radivojević je dugogodišnji uspešni saradnik, autor, mnogih pisanih dela na stranicama Sportin.biz-a. Praktično jedan od osnivača ovog web portala. Sa posebnom pažnjom prati sva dešavanja u Sremu, ali i šire. Njegovi tekstovi o boćanju i bowlingu su praktično jedinstveni u Srbiji. Time je njegov doprinos na razvoju ovih sportova nemerljiv.

    View all posts

By Živko Radivojević

Živko Radivojević je dugogodišnji uspešni saradnik, autor, mnogih pisanih dela na stranicama Sportin.biz-a. Praktično jedan od osnivača ovog web portala. Sa posebnom pažnjom prati sva dešavanja u Sremu, ali i šire. Njegovi tekstovi o boćanju i bowlingu su praktično jedinstveni u Srbiji. Time je njegov doprinos na razvoju ovih sportova nemerljiv.

Ostavite odgovor