Sloboda - Železničar, foto: Živko Radivojević

Po opštim procenama, utakmica između Slobode iz Donjeg Tovarnika i Železničara iz Inđije trebalo je da bude derbi 24. kola Sremske lige. U slučaju pobede Železničar bi smanjio prednost Slobode sa osam na pet bodova. S druge strane, pobeda bi Slobodu vratila na drugo mesto, a gosti bi, praktično, izgubili sve šanse da se uključe u borbu za plasman u plej-off. Kombinacija je bilo više, ali, stvarnost je sledeća: Sloboda je pobedila minimalnim rezultatom 1:0 i s tri nova boda prvi je pratilac lideru, Podrinju iz Mačvanske Mitrovice.

Uručivanje opreme, Željko Trbović, predsednik Opštine Pećinci, foto: Živko Radivojević

Pre prvog zvižduka sudije Vladimira Blažona iz Rume, odn. početka utakmice, na terenu „zanimljiva slika“: predsednik pećinačke opštine Željko Trbović i predsednik Slobode Milan Aleksić, uručili su kapitenu Deanu Katariću komplet dresova za ekipu Železničara, kao znak gostoprimstva i sportskog prijateljstva. Ne samo dva kluba, već i dve opštine: slično je bilo jesenas u Inđiji, kada je predsednik inđijske opštine Slobodi poklonio opremu.

Tokom prvog poluvremena, vrlo jak vetar nije dozvoljavao domaćim fudbalerima da se razmahnu, odn. razigraju. Utisak je da su gosti bili konkretniji, čak su u nekoliko navrata ozbiljno pripretili. U 10. minuti vrlo nezgodan šut iz slobodnog udarca Brankovića, sa oko 18 metara. Par minuta kasnije, posle kiksa Rakića, mladi Đokić se našao u prilici da goste dovede u vođtsvo. Da je Đokić predstavljao možda i najveću opasnost po odbranu Slobode videlo se i u 18. minutu, kada je obišao slog čuvara Rakića i ponovo se našao u prilici za gol. U 21 minutu, Krivokuća šutira iskosa, sa dvadesetak metara udaljenosti od gola domaćina, u donji desni ugao gola Radosavljevića: srećom po domaćina, Radosavljević je bio na visini zadatka.

U drugom poluvremenu vetar je bio „saveznik“ Slobodi. Marković, ne tako davno fudbaler Železničara, a sada Slobode, sam sebi stvara priliku za nešto više: ipak, sve se završava nekontrolisanim udarcem. Ipak, u 56. minutu radost za domaće navijače: Kresojević lepo proigrava Kordolupa, koji se nalazio u središnjem delu kaznenog prostora Železničara, usledio je precizan šut, i lopta završava iza leđa golmana Pečelja.

Par minuta kasnije, Marković ubacuje iz ugla loptu, Mrkajić skače, ali njegov udarac glavom nije doneo novu promenu rezultata. U 75. minutu, mladi Đokić ne koristi još jedni kolosalnu priliku. Nešto kasnije, još jedna šansa za Železničar: lopta ubačena iz kornera pogađa Bulatovića u novu i u visokom luku prelazi preko gola Slobode. Do kraja utakmice veliki pritisak gostiju nije jenjavao, a Krivokuća i Kovaćević ne koriste prilike za poravnanje rezultata.: tačnije, golman Radosavljević je izlazio kao pobednik, odn. dokazao je da je među najboljim „čuvarima mreže“ u ligi. Konačno, poslednju priliku na utakmici nije iskoristio Kresojević u 88. minutu.

SLOBODA: Radosavljević, Ragastovac, Marković (od 85. Majstorović), Mitrović, V. Ninić, Rakić, Kordolup, Ašćerić (od 46. Radošević), Trbović, Mrkajić, Krkobabić (od 46. Kresojević).

ŽELEZNIČAR: Pečilj, Grković, Dimitrijević, Rakir, katarić, Đokić, Branković, Kovačević, Krstić (od 75 Knežević), Krivokuća, Bulatović.

DONJI TOVARNIK: Igralište Slobode. GLEDALACA: 200. SUDIJA: Vladimir Blažon (Ruma). ŽUTI KARTONI: Mitrović, V. Ninić, Ašćerić i Mrkajić (Sloboda), Grković i Katarić (Železničar).