Čonoplja detalj

Veoma zanimljivu utakmicu polufinala Kupa Srbije na području somborskog saveza su odigrale ekipe Sloge i Odžaka.

Čonoplja. Stadion FK Sloga. Sudija: Nebojša Zeljković iz Crvenke, pomoćnici: Miloš Martinović iz Kljajićeva i Velimir Stojakov iz Sombora. Delegat: Goran leković iz Sombora. Strelci: Tubić 58′ i 89′ (penal), Vemić 90+1′ (penal) – Sloga, Matijašević 58′ i 86′, Đorović 56′ i Baletić 62′ – Odžaci. Žuti kartoni: Ninković 63′ – Sloga, Adamović 31′, Zogović 55′, Pronek 60′, Matijašević 83′, Ićović 899 – Odžaci.

Sloga: Zorić, Rebić, Kemenj, Tubić, Milošević (Bubanja 73′), Vukas, Ninković (K), Vemić, Mitrović (Jajić 57′), Konjović (Nikšić 88′), Purić.
Trener: Miroslav Paunović

Odžaci: Ićitović, Pronek (Berić 64′), Zgonjanin (Slavuljica 68′), Adamović, Baletić, Tutnjević, Matijašević, Terzić, Đorović (K), Zogović (Kostić 56′), Veselinović.
Pom. trener: Vukašin Živković

Bilo je tu svega što ovaj sport krasi. Najvažniji detalji su vezani za golove kojih je bilo ukupno sedam, a od toga dva su postignuta sa bele tačke.

Posle prvih 45.minuta igre nije bilo golova, a potom čak četiri za samo 17 minuta igre. U tom periodu gosti su praktično obezbedili pobedu i prolaz u finale. Seriju golova je otvorio Marko Matijašević u 48′ za 0: 1. Osam minuta kasnije se ponovo zatresla mreža Zorića, a sada je strelac bio Marko Đorović. 0: 2.

Mreže nisu dugo mirovale. Prvo je dva minuta kasnije nadu domaćinu podgrejao Goran Tubić za 1: 2. Tu nadu brzo seče Feđa Baletić u 62′. Treći put se tada zatresla mreža Zorića.

Tačku na plasman u finale postavlja ponovo strelac Matijašević u 86′ za sada visokih 1: 4. Do kraja još dva gola i oba sa penala za domaćina. Precizni sa bele tačke su bili Goran Tubić u 89′ te Nikola Vemić u 90+1′.

Utakmica je bila uglavnom fer i korektna, a obeležio ga je i veliki broj žutih kartona gostima. Bilo ih je ukupno pet.