Košarkaši inđijskog železničara i srbobranskog Akademika su odigrali veoma zanimljivu derbi utakmicu vojvođanskih trećeligaša.
Bio je to derbi meč u grupi „B“, a igrale su ga ekipe koje su posle dva odigrana kola imale po dve ostvarene pobede. Domaćin dobro započinje meč. Ima dvocifrenu prednost i duplu poen razliku na dva minuta do kraja poluvremena, 32: 16. Tu nekako domaćin i staje i gost iz gotovo bezizlazne situacije stiže do podnošljivog minusa 38: 33.
U drugom poluvremenu prava drama. Akademik se razleteo po terenu pa je onih plus 16 za domaćina izgledalo kao daleka prošlost. Gost čak ima i plus šest poena na svojoj strani semafora, ali sada i oni košgeterski staju. U burnoj završnici sa ponekim i čudnim odlukama sudija meča domaćin je ipak smireniji, ako se o smirenosti uopšte u tim trenucima moglo i govoriti.
Na kraju pobeda od šest poena razlike izgleda i kao ubedljiva, ali se još jednom pokazalo da samo takav rasplet može košarka da ponudi, a da malo istine da. Železničar je slavio potpuno zasluženo, iako je gost imao svoju šansu koju je bacio prema Dunavu, koji su morali preći na putu ka svojoj Bačkoj.
Železničar – Akademik 80: 74
18: 10, 20: 23, 19: 24, 23: 17
Inđija. Hala sportoba, gledalaca oko 200. Sudije: Grković i Šuput, delegat: Derikonjić svi iz Subotice.
Železničar: Nikolić 19, Pavelić 16, Nešić 13, Milivojević 10, Petrović 7, Kalanj 4, Bodrožić 3, Pešut 2, Mudrić, Kosjer, Ćirić, Opačić.
Akademik: Nićin 25, Šijačić 18, Antić 9, Miljanić 7, Cetković 6, Filipović, Madžgalj, Burić, Zelić, Stojanov, Prentović.
