Još dva dana je ostalo do starta nove takmičarske sezone u Vojvođanskoj fudbalskoj ligi. U grupi „Jug“ je bilo najburnije tokom letnje pauze.
Pre nešto više od dva meseca je prošlo od poslednje odigrane fudbalske utakmice na vojvođanskom četvrtoligaškom nebu. Najviše promena u međuvremenu se dogodilo u južnom delu pokrajinskog stepena takmičenja. Počevši od šampionskog sastava Novog sada koji je takozvanom fuzijom ili pripajanjem postao prvoligaš i tako preskočio dva ranga takmičenja, do baraž utakmica za popunu ovog takmičenja, pa kao krajnji nastavak trgovina pod okriljem krovne organizacije oko 16. člana ove grupe klubova. Kao finansijski pobednici su se za trećeligaško društvo našli iz FK Podunavac Belegiš. U sličnu poziciji je bio i inđijski Železničar koji je kao gubitnik baraža u dvomeču sa Šajkašem 1908 iz Kovilja uspeo da se ipak domogne ove skupine klubova. Tako je beočinski Cement izgubio trku u bodovnom smislu te reči, a potom je poražen u već poznatom finansijskom duelu sa Inđinčanima. Uz njih status je izgubila i ekipa Budućnosti iz Salaša noćajskog kao poslednji tim na tabeli. Tako su novi članovi ovog ranga takmičenja postali kao prvaci petoligaške kolone, Sloven iz Rume predstavnik Sremske lige, Slavija Novi Sad, predstavnik Novosadske lige. Šajkaš iz Kovilja kao pobednik baraža drugoplasiranih timova već pomenutih petoligaških liga. I kao poslednji novi član je inđijski Železničar. Novo takmičenje startuje već za dva dana, a parovi prvog kola su:
Subota:
Radnički Nova Pazova – Sloga Temerin
Sloven Ruma – Veternik
Sloboda Donji Tovarnik – Donji Srem 2015
Mladost Bački Jarak – Šajkaš 1908 Kovilj
Nedelja od 10 časova:
Indeks Novi Sad – Železničar Inđija,
u popodnevnom terminu igraju:
Sremska Mitrovica: Hajduk Divoš – Slavija Novi Sad
Jedinstvo Rumenka – Sloga Erdevik
Dunav Stari Banovci – Radnički Šid.
Sve utakmice počinju od 17 časova, osim duela u Novom sadu gde Indeks kao domaćin po tradiciji igra nedeljom od 10.časova.

